אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: ויסמן ובירן מנשימים את רוזבאד ב-28 מיליון שקל צילום: עמית שעל

ברגע האחרון: ויסמן ובירן מנשימים את רוזבאד ב-28 מיליון שקל

סכום זה אמור להבטיח את התשלום לבעלי האג"ח ביום ראשון הקרוב. דודי ויסמן ושרגא בירן הזרימו לחברה 230 מיליון שקל ב-4.5 שנים

27.11.2014, 17:17 | אורן פרוינד

שלושה ימים לפני יום התשלום למחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן רוזבאד שבשליטת (81%) בני הדודים המסוכסכים שרגא בירן ודודי ויסמן, החליטו בעלי השליטה במפתיע להמשיך להנשים את החברה המקרטעת שלהם ולהזרים לה 28 מיליון שקל נוספים לאחר שכבר הזרימו 230 מיליון שקל ב-4.5 השנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

מי שיכול לנשום לרווחה בעקבות כך הם מחזיקי האג"ח של רוזבאד מסדרה ג', הסדרה היחידה של החברה, המחזיקים בחוב של 76 מיליון שקל הנסחר בתשואה לפדיון של 25% (עלייה מתשואה לפדיון של 9.3% לפני חצי שנה בלבד). אלה יזכו לקבל מהחברה את התשלום הקרוב, 28 מיליון שקל שאמורים להיפרע ביום ראשון הקרוב.

רוזבאד נמצאת בגירעון של 78.5 מיליון שקל, ועם קופת מזומנים דלילה של 670 אלף שקל וקצב שריפת מזומנים של 12 מיליון שקל בשנה. החברה נאלצת להתמודד עם ירידה בשיעורי התפוסה וירידות ערך על נכסיה בגרמניה, וקשה לראות כיצד תצליח להתאושש ללא המשך הזרמות הון. 

ההחלטה האם להמשיך ולתמוך ברוזבאד באמצעות הזרמות הון היתה לא פשוטה עבור בעלי השליטה. מצד אחד הם רצו לשמור על השם הטוב שלהם בשוק ההון הישראל בתקווה שלא "ייענשו" בגיוסי החוב הבאים שלהם בקבוצת אלון שבשליטתם, חברת האחזקות השולטת בין היתר ברשת הקמעונאית מגה ובתחנות הדלק דור אלון, ומבצעת לא מעט גיוסי חוב בישראל. מצד שני מדובר בהפסד משמעותי בחברה שיכולת ההתאוששות שלה לא נראית באופק. 

רשת מגה, צילום: לם וליץ סטודיו רשת מגה | צילום: לם וליץ סטודיו רשת מגה, צילום: לם וליץ סטודיו
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות