אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
GFI במגעים לגיוס חוב של 100 מיליון דולר בתל אביב צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

GFI במגעים לגיוס חוב של 100 מיליון דולר בתל אביב

חברת הנדל"ן, שבבעלות איש העסקים היהודי־אמריקאי אלן גרוס, מעורבת בתיווך, מימון ובנייה של פרויקטים בהיקף 10 מיליארד דולר, בעיקר בניו יורק וקליפורניה. GFI מחזיקה גם בבנק משכנתאות שמעניק מימון לרכישת נכסים

30.11.2014, 07:36 | גולן חזני

חברות הנדל"ן האמריקאיות ממשיכות להגיע לבורסה בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי GFI Capital Resources Group, שבבעלות אלן גרוס, מנהלת מגעים לגיוס 100 מיליון דולר בהנפקת אג"ח. גרוס הוא נשיא ומייסד החברה. GFI פעילה בפרויקטי נדל"ן ברחבי ארצות הברית, בעיקר בניו יורק וקליפורניה. נוסף על כך מחזיקה GFI בבנק משכנתאות שמעניק מימון לרכישת נכסים.

קראו עוד בכלכליסט

ייעוץ, תיווך, מימון ובנייה

היקף העסקאות שבהן החברה מעורבת בייעוץ, תיווך, מימון ובנייה הוא 10 מיליארד דולר. GFI, שנוסדה ב־2007, ביצעה פרויקטים לפתוח נדל"ן בהיקף מיליארד דולר בדיור למגורים, מסחר ומלונאות מיום הקמתה, ומנהלת עבור חברות אחרות השכרה של 10,000 יחידות דיור בחמש מדינות ברחבי ארה"ב. החברה הקימה גם את מלון ACE במנהטן ואת מקבילו בפאלם ספרינגס שבקליפורניה.

GFI ביצעה גם פרויקטים לפיתוח שטחי מסחר על 20 אלף מ"ר בוויליאמסבורג, ברוקלין. כיום היא מפתחת שכונת מגורים על שטח של 347 אלף רגל רבועה בפורט גרין, ברוקלין, מקימה מלון במרכז ברוקלין ששטחו 120 אלף רגל רבועה וממירה בניין ברחוב ביקמן במנהטן למגדל מגורים של 287 חדרי מלון ו־68 יחידות דיור. החברה מעסיקה 150 עובדים ולאחרונה עברה למשרדים חדישים בברודווי.

השלב המוסדי: לייטסטון גייסה פחות מהמתוכנן ביקושים של 310 מיליון שקל בלבד בשלב המוסדי של ההנפקה אורן פרוינדלכתבה המלאה

התביעה של הבנק הקנדי

בקריירה העסקית של גרוס נרשמה גם תביעה שהגיש הבנק הקנדי CIBC ב־2012 לבית המשפט של מדינת ניו יורק, שלפיה גרוס סירב לכאורה לכבד ערבויות אישיות להלוואות שנטל לרכישת פרויקטי השקעה במתחמי דיור עבור חברות ייעודיות בבעלותו.

הבנק מימש את הנכסים שהיו משועבדים להלוואות, והחוב הנטען שנותר לכאורה לאחר המימוש עמד על 39 מיליון דולר, חוב שלטענת הבנק גרוס היה ערב אישית לחלק ממנו.

אם הגיוס המתוכנן של GFI ייצא לפועל היא תצטרף לחמש חברות נדל"ן אמריקאיות - לייטסטון, ספנסר, אולייר, אם.די.ג'י ורילייטד שמגייסות או מתכננות לגייס בימים אלה אג"ח בתל אביב בהיקף כולל מתוכנן של 2.3 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות