אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה זה 4 חודשים: שבוע של פדיונות מקרנות הנאמנות המסורתיות צילום: שאטרסטוק

לראשונה זה 4 חודשים: שבוע של פדיונות מקרנות הנאמנות המסורתיות

מדובר בפדיונות של 140 מיליון שקל מקרנות הנאמנות שאינן כספיות. האפיקים היחידים שרשמו גיוסים - קרנות אג"ח חו"ל, מניות חו"ל וקרנות הצמודות למט"ח

30.11.2014, 12:03 | רחלי בינדמן

תעשיית קרנות הנאמנות רושמת שבוע ראשון של פדיונות בקרנות המסורתיות (ללא הכספיות) מאז יולי. מדובר בפדיונות של 140 מיליון שקל בשבוע החולף. כך עולה מנתונים שמפרסם בית ההשקעות מיטב-דש.

האפיקים היחידים שרשמו גיוסים חיוביים הם קרנות אג"ח חו"ל, מניות חו"ל וקרנות הצמודות למט"ח (בזכות המגמה החיובית בשער הדולר). קרנות אג"ח חול גייסו בשבוע החולף 370 מיליון שקל, זינוק של 70% בקצב הגיוסים היומי הממוצע לעומת השבוע הקודם, כאשר ציבור היועצים בבנקים מסיט השקעות של כספים מאג"ח קונצרניות וממשלתיות בשוק המקומי לקרנות חו"ל.

הקרנות המנייתיות רשמו גיוסים של 70 מיליון שקל בשבוע החולף מתוכם גיוסים של 160 מיליון שקל בקרנות המתמחות בהשקעה במניות חו"ל, כמעט פי 2 מקצב הגיוסים הממוצע בשבוע הקודם ומנגד נרשמו פדיונות של 100 מיליון שקל בקרנות מניות בישראל וגמישות, זאת למרות העליות במדדי המניות המובילים בישראל בשבוע החולף.

קרנות אג"ח מדינה רושמות שבוע שלילי ראשון מאז יולי השנה עם פדיונות של 120 מיליון שקל. הפדיונות באפיק הקונצרני שסבל מירידות שערים חדות במהלך השבוע התגברו והגיעו לרמה של 190 מיליון שקל בשבוע החולף. מדובר בעליה של 50% בקצב הפדיונות ביחס לשבוע החולף.

גם הקרנות הכספיות המהוות חלופה לפיקדון הבנקאי ממשיכות לדמם עם פדיונות של 690 מיליון שקל בשבוע החולף, ומנגד גיוסים של 50 מיליון שקל לקרנות כספיות צמודות מט"ח.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות