אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה הבקשה לאפשר שידור ישיר מהמשפט שמתנהל נגד נוחי דנקנר צילום: אוראל כהן

נדחתה הבקשה לאפשר שידור ישיר מהמשפט שמתנהל נגד נוחי דנקנר

השופט חאלד כבוב דחה את בקשת תנועת "הצלחה" לאפשר שידור ישיר מהמשפט הפלילי שמתנהל בפרשת ההרצה בהנפקת מניות איי.די.בי.. גם המדינה התנגדה לבקשה

30.11.2014, 12:36 | משה גורלי
השופט חאלד כבוב דחה את בקשת "הצלחה" לאפשר שידור ישיר מהמשפט הפלילי שמתנהל נגד נוחי דנקנר ואיתי שטרום בפרשת ההרצה בהנפקת מניות איי.די.בי. גם המדינה התנגדה לבקשה וכבוב איבחן את ההיתר שניתן לאחרונה לצילום ושידור דיונים בבג"ץ לבין ההליך הפלילי. בעוד שבבג"ץ הדגש הוא על הטיעון המשפטי והעניין הציבורי, בהליך הפלילי עלולים הצילום והשידור "להוביל לפגיעה בכבודם ובפרטיותם של בעלי דין ועדים, לפגיעה בזכות להליך הוגן ולפגיעה בטוהר ההליך השיפוטי והסדר בבית המשפט".

קראו עוד בכלכליסט

נוחי דנקנר , צילום: בשמת איבי נוחי דנקנר | צילום: בשמת איבי נוחי דנקנר , צילום: בשמת איבי

נכון להיום, שיקול הדעת לגבי כל הקלטה, צילום ושידור נתון בידי השופט. אולם המערכת, בעקבות המלצות של ועדות שונות, בראשות השופטות יהודית צור ולאחר מכן דורית ביניש, פתחה את האפשרות לצלם ולשדר בבג"ץ. הפיילוט, אאודיו ולאחריו וידיאו, התקיימו לאחרונה. לפני כשבועיים צולם ושודר הדיון בבית המשפט העליון בעתירה נגד חוקתיות גיל הפרישה.

"הצלחה" ביקשה להרחיב את ההיתר לצילום הליך פלילי. השופט כבוב דחה היום את הבקשה. "נכון לעת הזאת, אין לאפשר סיקור אלקטרוני במשפט פלילי, בערכאה דיונית, והדבר יתאפשר רק במקרים מיוחדים מאד. המקרה שבפנינו אינו נמנה עליהם". כבוב לא כופר בעניין הציבורי שמעורר המשפט, אולם באיזון שבין עניין זה לבין הפגיעה הצפויה לבעלי דין, לעדים, להליך, הוא קבע שלעת הזו הוא דוחה את הבקשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות