אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לטוס על המים: הרחפת האישית שלכם

כלי השיט החשמלי של חברת Quadrofoil עושה שימוש בטכנולוגיית רחיפה שמאפשרת יציבות וזריזות, מצויד במנוע שקט ואינו מזהם את הסביבה; כמה זה יעלה לכם?

30.11.2014, 15:21 | שירות כלכליסט
כלי שייט אישי וחשמלי שואף להפוך לסירה של העתיד: הסירה, שנקראת Quadrofoil, היא בעלת מראה עתידני, כזה שיתאים לג'יימס בונד להשיט על פני אגם קומו במהירות מקסימאלית. הסירה משתמשת בטכנולוגיית רחיפה (Hydrofoil technology) כדי "לטוס" מעל פני הים, כך שהיא גם כמעט ואינה פולטת מזהמים. הטכנולוגיה אמנם אינה חדשה, אך לפי נשיא ומנכ"ל Quadrofoil, מריאן רוזמן, "החידוש הוא המנוע החשמלי וטכנולוגיית ההיגוי שרשומה כפטנט, שמאפשרים יציבות וזריזות בו זמנית".

קראו עוד בכלכליסט

בעוד הסירה מאיצה למהירות של 6 קשר (כ-10 קמ"ש), כנפי הרחפת שלה יוצרות הרמה ומעלות את הסירה מחוץ למים. לדבריו של רוזמן, טכנולוגיה שמאפשרת לשוט גם בשמורות טבע מוגנות.

המנוע החשמלי פירושו שהסירה כמעט ואינה נשמעת, וכן ששמן ומזהמים אחרים אינם נפלטים ופוגעים במערכת האקולוגית. באתר החברה מדגישים עוד כי "כמעט ובלתי אפשרי להטביע את הסירה".

רוזמן מוסיף כי ההגה, שכולל מסך מגע איכותי, הוא מנגנון השליטה היחיד על הסיפון. המסך מציג את מצב הסוללה, וכן את המהירות והכיוון. לטענת המעצבים, טעינה אחת של הסוללה מספיקה לשייט של 96.5 ק"מ.

 

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: כלי השיט החדש של Quadrofoil (3 תמונות)

הנסיעה החלקה עולה כמובן לא מעט כסף. הסירה נמכרת עבור 18,700 דולר. עם זאת, צריך לקחת בחשבון שכמעט ואין שום מקום אחסון על הסיפון והיא מגיעה למהירות מקסימאלית של 38 קמ"ש בלבד. רוזמן מכיר בבעיות, אך בראיון להאפינגטון פוסט ציין כי המטרה היא ש- Quadrofoil, "תהפוך למילה נרדפת לכלי שייט אישי וחשמלי", והדגמים הבאים יציעו יותר אפשרויות.

הסירה מתוכננת להתחיל לשוט במרץ של השנה הבאה, וניתן כבר עכשיו להזמין לרכישה באתר של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות