אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
iBuy: אייפוניסטים אוהבים לפתוח את הארנק צילום: נמרוד צוק

iBuy: אייפוניסטים אוהבים לפתוח את הארנק

אנדרואיד אמנם שולטת ב-85% משוק המובייל, אך משתמשי האייפון של אפל אחראים לרוב הקניות שבוצעו דרך טלפונים וטאבלטים בחודש האחרון. לפי נתוני אדובי, בעלי אייפון מוציאים פי 4 יותר כסף על קניות במובייל

30.11.2014, 17:05 | נמרוד צוק
למרות הדומיננטיות של אנדרואיד בשוק הסמארטפונים, משתמשי מכשירי אייפון ואייפד קונים ברשת בהיקף גדול כמעט פי 4 מבעלי מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה של גוגל, כך עולה מדו"ח שפרסמה אדובי על הקניות המקוונות במהלך נובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדו"ח, שמתפרסם מדי שנה ומסכם את חודש המכירות האינטנסיבי שמתחיל ב-1 בנובמבר ומסתיים ב-28 לחודש וכולל את סייבר מאנדי, בלאק פריידי, חג ההודיה ו"יום הרווקים" הסיני שחל ב-11.11, 79% מהקניות דרך מכשירים ניידים במהלך החודש הגיעו מבעלי אייפון, ורק 21% מבעלי מכשירי אנדרואיד.

שולט בשוק, אך לא בתחום הקניות המקוונות. סמארטפון אנדרואיד של HTC שולט בשוק, אך לא בתחום הקניות המקוונות. סמארטפון אנדרואיד של HTC שולט בשוק, אך לא בתחום הקניות המקוונות. סמארטפון אנדרואיד של HTC

נתונים דומים עלו מדו"ח של IBM, שבדק את הקניות במהלך הבלאק פריידיי בלבד. על פי הדו"ח משתמשי אייפון ואייפד הוציאו בממוצע 121.86 דולר לרכישה, בעוד בעלי אנדרואיד הוציאו 98 דולר בלבד. מתוך כלל הטראפיק לאתרי קניות במהלך היום, 34.2% הגיע ממשתמשי iOS ו-15% בלבד הגיע ממכשירי אנדרואיד (השאר מ-PC ומערכות הפעלה אחרות). 21.9% מכלל הרכישות התבצעו דרך מכשירי אייפון ואייפד לעומת 5.8% ממכשירי אנדרואיד.

הנתונים עשויים להפתיע על רקע המספרים ההפוכים כשמדובר בנתח השוק של המכשירים - אנדרואיד שולטת כיום ב-85% משוק הסמארטפונים העולמי וב-52% מהשוק האמריקאי, ואפל ב-12% ו-42% בהתאמה, על פי נתוני גרטנר וקומסקור. אם כי באופן מסורתי השימוש הממוצע של בעלי אייפון במכשיר לגלישה באינטרנט גבוה יותר מזה של בעלי מכשירי אנדרואיד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות