אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינואר: החריגה המותרת ממסגרת העו"ש תגדל ל-2,000 שקל צילום: שאטרסטוק

מינואר: החריגה המותרת ממסגרת העו"ש תגדל ל-2,000 שקל

כיום, בנק לא יכול לחייב צ'קים והוראת קבע בחשבונות החורגים ביותר מ-1,000 שקל מהמסגרת; בפיקוח החליטו להעלות את הרף - בתנאי שמדובר בחריגה של ימים אחדים

30.11.2014, 18:30 | תומר ורון
הפיקוח על הבנקים פרסם היום (א') חוזר בו הוא מגדיל את גובה החריגה המותרת במסגרת חשבון העו"ש שמעניקים הבנקים. גובה החריגה המותרת יעלה ל-2,000 שקל, במקום 1,000 שקל כיום. הבנקים מחויבים לבצע את השינוי עד סוף השנה. 

כיום, בנק לא יכול לאשר חיובים של צ'קים והוראת קבע החורגים ביותר מ-1,000 שקל מהמסגרת שאישר הבנק ללקוח. בבנק ישראל זיהו מקרים רבים של חריגה בסכומים לא גבוהים שעולה על רף זה שהבנקים לא יכולים לאשר בגלל ההוראה - והחליטו לעדכן את הסכום.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

ההוראה הקודמת שמאשרת חריגה קצרת מועד של עד 1,000 שקל נכנסה לתוקף ב-2007 ובבנק ישראל מציינים בחוזר כי הניסיון שנצבר מאז מלמד כי הסכום מגביל פעמים רבות לקוחות טובים בשל חריגה גבוהה יותר לכמה ימים או תכנון לא נכון של תזמון ההכנסות אל מול ההוצאות.

בבנק ישראל מוסיפים כי התיקון נועד למזער את החזרת הצ'קים ואת הביצוע התפעולי של הבנקים בנושא. בבנק מעריכים כי הדבר יחסוך מהלקוחות את הנזק מהחזרות כאלה, ויחסוך מהבנקים את הצורך לעסוק בהעמדת מסגרות מיוחדות בסכומים שוליים.

הבנק יאשר עתה כאמור חריגה של עד 2,000 שקל וזאת בתנאי שמדובר בחריגה של ימים אחדים ובשיקול דעתו של הבנק שמכיר את התנהגות הלקוח ואת יכולותיו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות