אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיויד גילה לא מתכוון להורות על פיצול ערוץ 2 צילום: עומר מסינגר

דיויד גילה לא מתכוון להורות על פיצול ערוץ 2

רשות ההגבלים הוציאה בקשה לקבלת מסמכים מזכייניות ערוץ 2 ומערוץ 10, לצורך כתיבת דו"ח על מצב התחרות בענף הטלוויזיה המסחרית לבקשת הרשות השנייה. הרשות לא מתערבת כרגולטור בשוק הטלוויזיה ואין כוונה להכריז על קשת ורשת כקבוצות ריכוז

01.12.2014, 11:07 | אופיר דור

הממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה אינו מתכוון להתערב כרגולטור בשוק הטלוויזיה המסחרית, להורות על פירוק ערוץ 2 או להכריז על קשת ורשת כקבוצות ריכוז.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע האחרון הוציאה רשות ההגבלים העסקיים בקשה לקבלת מסמכים מזכייניות ערוץ 2 וערוץ 10, כולל דו"חות כספיים, עבודות כלכליות ותוכניות עבודה. הבקשה נשלחה לערוצים כחלק מחוות דעת שכותב גילה על התחרותיות בשוק הטלוויזיה המסחרית בישראל לבקשת משרד התקשורת והרשות השנייה. חוות הדעת נכתבת לקראת הדיונים הצפויים בכנסת בנוגע לאסדרת שוק הטלוויזיה המסחרית ועתיד ערוץ 10.

דיויד גילה , צילום: אוראל כהן דיויד גילה | צילום: אוראל כהן דיויד גילה , צילום: אוראל כהן

לרשות ההגבלים שני כובעים, כאשר היא משמשת כרגולטור מחד וכיועץ בענייני תחרות לגופים ממשלתיים אחרים מאידך. העמדה המסורתית של הרשות היא כי שוק הטלוויזיה המסחרית כבר מפוקח על ידי רגולטור ייעודי – הרשות השנייה – ולכן היא מקום להתערבות ישירה שלה בשוק זה.

הרשות השנייה הובילה ביחד עם שר התקשורת היוצא את הצעת החוק לפיצול ערוץ 2 כבר ב-2015. הצעת חוק זו הוקפאה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמשמש כיום גם כשר התקשורת. מאחורי הקלעים מנסה הרשות השנייה לגייס את גילה ורשות ההגבלים העסקיים כדי לדחוף את הפיצול. גילה הודיע כי הוא תומך במהלך ורואה בערוץ 2 מונופול, אך רשות ההגבלים אינה מתכוונת להורות על צעד כזה בעצמה.

ההערכה היא כי הסיכויים שערוץ 2 יפוצל ב-2015 נמוכים מאוד ונתניהו לא יחדש את קידום הצעת החוק להקדמת הפיצול. לפי החוק הנוכחי, קשת ורשת יחויבו לעבור לערוצים נפרדים רק בסוף 2017. השאלה המרכזית שתידון בשבועות הקרובים היא ביחס לגורל ערוץ 10, שהזיכיון שלו מסתיים בסוף השנה. מועצת הרשות השנייה תדון בנושא כבר השבוע כאשר בהמשך החודש יתקיים דיון ראשון בוועדת הכלכלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות