אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוינטר תפצל ממנה את שגריר ותנסה לרשום אותה למסחר בת"א

פוינטר תפצל ממנה את שגריר ותנסה לרשום אותה למסחר בת"א

פוינטר שנסחרת בנאסד"ק דיווחה כי תמכור את פעילות שגריר לחברה חדשה שתוקם, כאשר מניות החברה החדשה יחולקו כדיבידנד לבעלי המניות הקיימים של פוינטר

01.12.2014, 16:01 | גיל קליאן

האם חברת שירותי הרכב שגריר בדרך להיסחר בתל אביב? חברת פוינטר הודיעה היום (ב') כי היא מתכננת לפצל את עסקיה של שגריר מפוינטר, באמצעות מכירת הפעילות של שגריר לחברה חדשה שתוקם. מניות החברה החדשה יחולקו כדיבידנד בעין לבעלי המניות של פוינטר, כאשר פוינטר מציינת בדיווח שלה כי תעשה "ככל יכולתה" על מנת לרשום את מניותיה של החברה החדשה למסחר בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה למהלך היא ניסיון להציף ערך בחברה בת, כאשר בפוינטר מאמינים כי נכסי שגריר אינם מתומחרים באופן מלא באמצעות מניית פוינטר. פוינטר צופה כי תשלים את מהלך הפיצול וחלוקת המניות של החברה החדשה לבעלי המניות הקיימים עד סוף השנה.

פוינטר תמשיך להתמקד בשירותי התקשורת שהיא מוכרת היום - כמו איתור מכוניות גנובות, ניהול ציי רכב, מוצרי בטיחות ועוד. פוינטר תמשיך להיסחר בנאסד"ק תחת הסימול PNTR. החברה החדשה שתקלוט את עסקיה של שגריר תיקרא NewCo.

פוינטר רכשה את שגריר תמורת 200 מיליון שקל בתחילת 2005, מידי דלק רכב, כלל ביטוח והפניקס. נכון להיום לפני תחילת המסחר בארה"ב, נסחרה פוינטר לפי שווי שוק של 65.4 מיליון דולר. עם רכישת פעילות שגריר, שקלה פוינטר (אז נקראה נקסוס) הנפקה של מניות ואג"ח על מנת לממן את העסקה.

דודו מחלב, מנכ"ל פוינטר ציין בהודעת החברה כי "מטרתה של תכנית זו היא להגדיל את הערך לבעלי המניות באמצעות מימוש הערך הגלום בפוינטר, ועל מנת לפשט את המבנה הכולל של החברה. המבנה הארגוני של פוינטר יהפוך לפשוט יותר ועסקינו יתמקדו באופן שיאפשר לנו להאיץ את קצב הצמיחה ולשפר את הרווחיות שלנו. בעלי המניות של פוינטר ייהנו גם מ-NewCo, חברה יציבה ורווחית, המתמקדת בעסקי שירותי הדרך (RSA). להערכתינו מהלך זה יצור ערך מהותי וישרת את האינטרסים של שתי החברות בצורה הטובה ביותר".

רכב חילוץ של שגריר, צילום: שגריר רכב חילוץ של שגריר | צילום: שגריר רכב חילוץ של שגריר, צילום: שגריר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות