אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה חדשה בדרך לבורסה - אופקטרא של משפחת סימון מפתח תקווה צילום: שאטרסטוק

חברה חדשה בדרך לבורסה - אופקטרא של משפחת סימון מפתח תקווה

החברה עוסקת בהקמת תחנות דלק וליווי פרויקטים בתחום הבנייה. חתמה מזכר הבנות למיזוג פעילותה לתוך השלד הבורסאי די מדיקל

02.12.2014, 13:12 | גיל קליאן

חברה חדשה עומדת להצטרף לבורסה בתל אביב. השלד הבורסאי די מדיקלדיווח היום (ג') על מזכר הבנות לרכישת מלוא פעילות חברת אופקטרא - העוסקת בהקמת תחנות דלק וליווי ופיקוח על פרויקטים בתחום הבנייה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מזכר ההבנות, בעלי המניות של אופקטרא יקבלו תמורת מכירת הפעילות לשלד הבורסאי 70% ממניות די מדיקל, ואילו די מדיקל תחזיק במלוא הבעלות על חברת אופקטרא. ההסכם מותנה בכך שאופקטרא תציג הערכת שווי לפעילותה שנוקבת בשווי של 50 מיליון שקל לחברה, וכן תציג הון עצמי חיובי של לפחות 4 מיליון שקל.

לפני השלמת העסקה, די מדיקל תצטרך לטפל בחובות שלה. בדיווח נכתב כי "במסגרת תנאי מזכר ההבנות נקבע בין היתר כי השלמת העסקה כפופה לביצוע הסדר בין החברה לבין נושיה ובעלי מניותיה, כך שבמועד השלמת העסקה תיוותר החברה ללא חובות והתחייבות ובעלת הון עצמי של 0 שקל או יותר". נכון לסוף הרבעון השלישי לדי מדיקל היה גרעון של 208 אלף שקל בהון העצמי.

אופקטרא היא עסק משפחתי. החברה, שמקום מושבה בפתח תקווה, הוקמה בשנת 1987 על ידי סיומה סימון, כלכלן בהכשרתו. כיום מועסקים בחברה גם בנו, זיו סימון. החברה עברה מספר גלגולים אך תמיד עסקה בענף הבנייה, ובשנים האחרונות החלה להתמקצע בבניית תחנות דלק - החל מבחירת מיקום התחנה, האישורים הרגולטוריים הדרושים להקמתה ועד להקמתה בפועל, מה שיכול לקחת 5-6 חודשים של בנייה.

בין הפרויקטים שנוהלו על ידי אופקטרא ניתן למנות את שיפוץ המבנה של מועדון רידינג 3 בנמל תל אביב והתאמתו שימוש כמועדון להופעות, בית טרנסכלל באזור התעשייה הצפוני של לוד, וכן שורה של תחנות דלק המופעלות כיום בעיקר על ידי דור אלון - בין השאר מדובר בתחנות דור אלון בנגבה, חדרה מזרח, טל שחר, יד נתן ועוד.

נמל תל אביב. אחראים על שיפוץ רידינג 3 נמל תל אביב. אחראים על שיפוץ רידינג 3 נמל תל אביב. אחראים על שיפוץ רידינג 3

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות