אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוארך בשבוע צו המטיל מס קניה על חלפי חילוף לרכב צילום: תומי הרפז

הוארך בשבוע צו המטיל מס קניה על חלפי חילוף לרכב

הצו מטיל מס קניה בשיעור של 19.2% על חלפי רכב שהיו פטורים ממס עד כה. הצו הוארך כדי שרשות המיסים ומשרד התחבורה יוכלו להגיע להסכמות בנוגע לחלפים שיכללו בו

02.12.2014, 16:16 | תומר הדר

ועדת הכספים אישרה היום (ג') את הארכת תוקף הצו המטיל מס קניה בשיעור של 19.2% על חלפי רכב שהיו פטורים ממס עד כה. הצו היה אמור לפוג ביום חמישי הקרוב אך יוארך, כדי שרשות המיסים ומשרד התחבורה יוכלו להגיע להסכמות בנוגע לחלפים שיכללו בצו.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בחלפים כגון רצועות תזמון וחיישני רוורס, שנהנו עד כה מפטור ממס אך כעת מבקשת רשות המיסים למסותם. כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", משרד התחבורה ורשות המיסים הגיעו להסכמה לפיה חיישני רוורס ומערכות התרעה בפני נסיעה לאחור לא ימוסו.

חלקי חילוף לרכב - יהיו חייבים במס קניה, צילום: צביקה טישלר חלקי חילוף לרכב - יהיו חייבים במס קניה | צילום: צביקה טישלר חלקי חילוף לרכב - יהיו חייבים במס קניה, צילום: צביקה טישלר

לדברי מנהלת תחום כלכלת תחבורה במשרד התחבורה, רוני חירמן: "חיישני רוורס וחיישני לחץ אוויר הם אביזרים בטיחותיים ועל זה הגענו להסכמה שימשיכו להיות לא ממוסים. לגבי וונטילים מגומי, אנחנו טוענים שזה בטיחותי. היום ממוסים הוונטילים המכניים ולא ונטילים מגומי. אנחנו חושבים שזה בטיחותי אך מסכימים לדון בזה, כיוון שיש עוד רכיבים שלא היו קיימים בעבר. ההסכמה היא שיכלילו אותם בצו ובחודשים הקרובים נגבש עם רשות המיסים רשימה מקיפה ומוסכמת של אביזרי בטיחות שאין למסות".

סמנכ"ל כלכלה ותכנון ברשות המיסים, ערן יעקב אמר: "שוחחתי גם עם מנכ"ל משרד התחבורה והגענו להבנות. לגבי חיישנים: יש להם גם אפקט מציל חיים, ראוי שלא יהיו חייבים במיסי קנייה. יחד עם זאת לגבי הוונטילים, גם לגבי זה סוכם עם משרד התחבורה שהצו יעבור כפי שהוא כרגע ונקיים דיון עתידי על זה. כי זה בשם האחידות. יש את תעריף המכס ויש לקיים אותו ובסופו של דבר האביזר הבטיחותי של ונטיל זה כמו מראה שהיא אביזר בטיחותי אך כן ממוסה וכך גם הטמבון של הרכב ועוד אביזרים. משרד התחבורה רוצה דיון עתידי עקרוני על כל האביזרים שהם בטיחותיים. בינתיים יש לאשר את הצו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות