אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתחרה של עליבאבא לפייפאל ולאיביי שווה 60 מיליארד דולר צילום: רויטרס

המתחרה של עליבאבא לפייפאל ולאיביי שווה 60 מיליארד דולר

כך מעריכים אנליסטים של פסיפיק קראסט, הטוענים שהשוק לא מתמחר נכון את מלוא הפוטנציאל של חברת התשלומים Alipay, המוחזקת על ידי עליבאבא. פסיפיק מעניקים לעליבאבא מחיר יעד של 127 דולר - מול מחיר שוק של 106 דולר

02.12.2014, 16:17 | שירות כלכליסט

המניות של עליבאבא אמנם ירדו ב-11% לעומת השיא שלה, אך בפסיפיק קראסט סקיורטיס (Pacific Crest Securities) שומרים על המלצת 'תשואת יתר' ומחיר יעד של 127 דולר למניה (Alibaba - BABA). מחיר המניה היום לפני המסחר עומד על 105.99 דולר.

האנליסט צ'נג צ'נג (Cheng Cheng) מאמין שהשוק אינו מעריך מספיק את פוטנציאל התרומה של החברה הבת של עליבאבא, אנט פיננשל, שכוללת את זרוע התשלומים עליפיי (Alipay) היריבה של פייפאל ושל eBay.

צ'נג מעניק לאנט פיננשל, ש-33% ממנה בבעלות עליבאבא, שווי של 70 מיליארד דולר, שמעניק שווי של 23 מיליארד דולר לחלקה של עליבאבא.

עליפיי מהווה את המרכיב העיקרי באנט פיננשל, ושווי חברה זו מוערך ב-60 מיליארד דולר. לדבריו של צ'נג יש "אפשרות סבירה" שהשווי יעלה אף יותר.

בעוד שעליפיי כבר משמשת כפלטפורמת התשלומים המרכזית באתרי המסחר המקוון של עליבאבא, Taoboa ו- Tmall, צ'נג טוען שיש אפשרות שהיא תתרחב גם לשווקים צמודים של שירותים פיננסיים, כמו ניהול הון, שירותי שכר ואשראי. מנכ"ל עליבאבא ג'ק מא אמר כי הוא מתכוון להנפיק את עליפיי, קרוב לוודאי שבסין.

מניית עליבאבא במגמת נסיגה מתמשכת, מאז השיא שרשמה ב-10 בנובמבר, 119.15 דולר. מחיר המניה היום (ג') לפני המסחר עומד על 105.99 דולר.

ג ג'ק מא, מייסד עליבאבא | צילום: בלומברג, רויטרס ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות