אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד חברת החשמל ליו"ר יפתח רון טל: "נכשלת ודרדרת את מצב החברה" צילום: אוראל כהן

ועד חברת החשמל ליו"ר יפתח רון טל: "נכשלת ודרדרת את מצב החברה"

יו"ר הוועד מיקו צרפתי שלח מכתב לרון טל ובו הוא מאשים אותו כי הוא "מנותק מהמציאות ומהעובדות לפיהן הוא מוביל תוכנית קיצוצים ופועל לפיטורי מאות עובדים"

02.12.2014, 22:54 | ליאור גוטמן

יו"ר ועד עובדי חברת החשמל דוד (מיקו) צרפתי תוקף בחריפות את יו"ר הדירקטוריון של החברה יפתח רון טל ומאשים אותו בהדרדרות מצבה הפיננסי של חברת החשמל, זאת על רקע הצעת היו"ר להקפיא פיטורי 150 עובדים ארעים בחברה.   

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה הוגשה לפני מספר ימים ליו"ר ההסתדרות אני ניסנקורן במטרה לעכב ואולי למנוע את פיטורי העובדים. ההצעה של רון טל הרתיחה את צרפתי, ובמכתב ששלח צרפתי לרון טל, ושהגיע לידי "כלכליסט", הוא טוען שההצעה להקפיא את הפיטורים ולהשאיר את עובדי החברה במעמד ארעי "אמורה לשמש כעלה תאנה לכסות את כישלונותיך בארבע השנים האחרונות בהן התדרדר מצבה של החברה אל עברי פי פחת".

צרפתי מסביר שההצעה של רון טל הופכת אותו לכאורה ל"מנותק מהמציאות ומהעובדות לפיהן אתה הוא זה שמוביל תכנית קיצוצים ופועל לפיטורי מאות עובדים שאתה כביכול דואג לפרנסתם. יתרה מכך, במקביל אתה פועל על מנת להעביר עבודה שיכלו לבצע עובדי החברה לקבלנים, להם החברה משלמת סכומי עתק. אתה הוא זה שמקדם את תכנית הקיצוצים למרות ידיעתך הברורה שהיא תוביל לפגיעה קשה בתפקוד החברה, בשירות לאזרחים ובעובדים ולמרות שכידוע לך גם פקידים באוצר מסכימים שלתכנית הקיצוצים תהיה השפעה מזערית אם בכלל על מצבה הפיננסי של החברה".

מיקו צרפתי, צילום: אוראל כהן מיקו צרפתי | צילום: אוראל כהן מיקו צרפתי, צילום: אוראל כהן

צרפתי מוסיף וטוען שלצערו הרושם שמצטייר מהצעת רון טל הוא שהוא אינו דואג לפרנסת העובדים, כאשר מה שבאמת מעניין אותו הוא "להאריך את העסקתם בחוסר תקווה וודאות לגבי מצבם לתקופה ארעית נוספת. כל זאת כדי שישלימו פרויקטים כמו הפחתת פליטות שבמידה ולא יושלמו בזמן האחריות הפלילית תחול עליך".

צרפתי מזכיר לרון טל כי "אין זו הפעם הראשונה שאנו מגיעים עימך לסיכום ואחר כך אתה מפר אותו, מה שמחזק את החשש שאתה מנהל מו"מ שלא בתום לב או שמא בחוסר סמכות", מה שמוביל אותו למסקנה כי "לנו כארגון עובדים כואב הלב שכך המצב, חשבנו שתגלה אומץ לב ציבורי ותקבל החלטות נכונות, לפחות לגבי אותם עובדים נפלאים אשר אותם שיבחת בשנים האחרונות. אלו אותם עובדים שהתייצבו כחיילים נאמנים בכל משבר בעת האחרונה (במבצע צוק איתן, בסופה וכל מקום בו היה צורך בהם) ועתה במקום לתת להם קביעות בתום 5 שנות עבודה אתה מבקש לנצלם לעוד שנתיים נוספות ואז לזרוק אותם. אין זו ההתנהגות המצופה ממפקד הרוצה לשמור ולהוקיר את חייליו".

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "דירקטוריון והנהלת חברת החשמל קוראים לארגון העובדים שלא להשתלח ולנהל דיון ענייני על הסוגיה שעל הפרק. הדבר החשוב מכל הוא למצוא פתרון להארכת עסקתם של עובדים מצוינים בהתחשב במצב פיננסי קשה ובעיכוב ביישום הרפורמה במשק החשמל. בהזדמנות זו אנו קוראים לעובדים להפסיק את העיצומים שפוגעים קודם כל בחברת החשמל ובלקוחותיה שהם תכלית קיומה של החברה. אנו קוראים לארגון העובדים לשלב ידיים ביחד עם ההנהלה במטרה למצוא פתרון לשנתיים הקרובות ובמקביל לנהל משא ומתן על הרפורמה עד להשגתה. רק רפורמה תפתור את המצב הבלתי נסבל שאליו מדרדרים גורמים שונים את חברת החשמל"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות