אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה במגעים לרכישת תיק תביעות הביטוח הכללי הנותר של אליהו ביטוח צילם: אוראל כהן

מנורה במגעים לרכישת תיק תביעות הביטוח הכללי הנותר של אליהו ביטוח

מדובר בתיק בהיקף של 823 מיליון שקל. אם התיק ירכש, אליהו יוכל לבטל את רישיון הביטוח, מה שיקל עליו במינוי פרופ' עודד שריג לתפקיד המנכ"ל

03.12.2014, 10:34 | רחלי בינדמן
חברת הביטוח מנורה מבטחים שבניהולו של מוטי רוזן נמצאת במגעים לרכישת תיק תביעות הביטוח הקיים של אליהו ביטוח, הכוללת תביעות בגין ביטוח כללי שנמכרו על ידי אליהו ביטוח עד לסוף 2012.

קראו עוד בכלכליסט

היקף התיק שנמצא תחת מגעים לרכישה מסתכם ל-823 מיליון שקל. זאת נכון לסוף ספטמבר 2014.

תיק הביטוח שיועבר יכלול את כל הזכויות מכוח הפוליסות, כולל ביטוח משנה שקיים להן. יחד עם העברת תיק הביטוח למנורה, תעביר אליהו למנורה סכום (במזומן או בנכסים) השווה לסך הרזרבה (העתודות שעומדות למול ההתחייבויות הביטוחיות) בתיק הביטוח לאותו מועד. ביצוע העסקה כפוף לחתימת הסכם מחייב.

עודד שריג, מנכ"ל אליהו, צילום: עמית שעל עודד שריג, מנכ"ל אליהו | צילום: עמית שעל עודד שריג, מנכ"ל אליהו, צילום: עמית שעל

מנורה מדווחת כי עיכבה פרסום המגעים בשל הנזק שהיה עלול להיגרם בשל פרסום אודות מגעים אלו שעלול היה לסכל את העסקה.

אליהו ביטוח מיזגה את פעילות הביטוח הכללי שלה עם מגדל לאחר ששלמה אליהו רכש את השליטה במגדל. את פעילות ביטוח החיים שלה מכרה להראל. לאליהו נותר אם כן רק את תיק הביטוח הכללי הפתוח - כלומר התביעות המתנהלות שיש לסגור. יש לציין כי במידה ואליהו תמכור את תיק הביטוח הנותר שלה למנורה, היא תוכל לבקש להפסיק להחשב חברת ביטוח ולבטל את הרישיון שברשותה. מצב כזה יקל על אליהו ביחס למינוי של פרופ' עודד שריג, שמונה זה לא מכבר למנכ"ל אליהו, בכפוף לאישור המפקחת על הביטוח (כיוון שאליהו עדיין כפופה לפיקוח על הביטוח בהחזיקה את רשיון הביטוח).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות