אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"במקום להתעסק בבניית הארץ - במדינה הזאת עסוקים באיך לקחת לכם את הכסף" צילום: נמרוד גליקמן

"במקום להתעסק בבניית הארץ - במדינה הזאת עסוקים באיך לקחת לכם את הכסף"

היזם יגאל דמרי אמר את הדברים בכנס המסים של דלויט ותקף את משרד הבינוי: "מחיר מטרה פוגע בפריפריה. זה הכל פיקציה"; חנן מור: "עד שלא יהיה משרד ממשלתי אחד שמאחד את הקרקע, האישורים והידע הבעיה לא תיפתר"

03.12.2014, 12:12 | יניב רחימי
"אני מציע לכולם ללכת לקנות דירות. כך אמרתי גם בחודש אפריל כשיאיר לפיד יצא בהצהרות על מע"מ אפס. כל הזוגות הצעירים שהקשיבו לשר האוצר הפסידו כסף", כך אמר היום מנכ"ל חברת הנדל"ן י.ח דמרי, יגאל דמרי בכנס המיסים של דלויט.

קראו עוד בכלכליסט

"במציאות הנוכחית זוגית צעירים מתקשים לרכוש דירות" אמר היזם חנן מור והסביר שהכוונה לכל מי שרוכש דירה ראשונה והוסיף תחזית פסימית, "לא נראה לי שיש יכולת לטפל בבעיה בשנים הקרובות".

"היום יש יותר ודאות בשוק כי מע"מ אפס נפל. מי שמרוויח מ'מחיר מטרה' הם משרדי הפרסום. הממשלה ישנה בעמידה", אמר אבי שמחון. "יש שלושה גורמים שמשפיעים על מחירי הדירות: ריבית, ריבית וריבית. כל עוד הממשלה לא עשתה שום דבר דרמטי המחירים יעלו. היום עם אותם 3,000 שקל החזר חודשי, הציבור יכול לקבל פי 2 משכנתא. בגלל שנשאר עם ריביות נמוכות לעוד הרבה זמן אז מחירי הדירות ימשיכו להיות גבוהים. רק אם יגיע מנהיג שיוציא 200 אלף יחידות לשוק, כמו ששרון עשה בשנת 1990 רק אז המחירים ירדו".

אתר בנייה. "מי שמרוויח מ אתר בנייה. "מי שמרוויח מ'מחיר מטרה' הם משרדי הפרסום. הממשלה ישנה בעמידה" | צילום: אוראל כהן אתר בנייה. "מי שמרוויח מ

דרור נגל, מנכ"ל אזורים אמר: "למה אריק שרון הצליח? כי הוא רץ קדימה. כמו במלחמת יום כיפור. צריך לזכור שיש אחריות גם לראשי הערים. הם אלה שמוציאים היתרים ולפעמים גם מוציאים לנו את הנשמה".

דמרי תקף את תוכנית מחיר מטרה של משרד הבינוי "זה טוב שמתאמצים לאזן את ההיצע והביקוש בשוק. אבל אם אתם שואלים אותי השוק יהיה יציב עם שאיפה כלפי מעלה. מחיר מטרה פוגע בפריפריה. זה הכל פיקציה. אתם מרחיקים את הציבור מהפריפריה ואתם אפילו לא חושבים על זה. היום המדינה אומרת לך 'תעזוב את הפריפריה ותעבור למרכז'. אתם מטפלים בסימפטום לא בבעיה".

"עד שלא יהיה משרד ממשלתי אחד שמאחד את הקרקע, האישורים והידע הבעיה לא תיפתר. יזמים וקבלנים נופלים כל שני וחמישי. הענף הזה חולה בסרטן קשה עם גרורות בכל הגוף. אין מנהיג שייקח אחריות. כי מפחדים. זה 99% כישלון", אמר חנן מור.

"אתם אומרים היתר בנייה תוך 90 יום. לי יש קרקע עם תב"ע ותוכניות ואנחנו מחכים כבר שלוש שנים. ככה נראית מדינת ישראל. במקום להתעסק ביצירה ואיך לבנות את הארץ - במדינה הזאת עסוקים איך לקחת לכם את הכסף". אמר דמרי. "היום פועל סיני עולה לי בין 20-30 אלף שקל. הגיע הזמן שהמדינה תטפל בבעיות בתוך עצמה ואז לא יהיו יותר פאנלים על דירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות