אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן־דב, גבריאלי ושמעון וינטרוב ייפגשו על דוכן העדים אצל נוחי צילום: אוראל כהן

בן־דב, גבריאלי ושמעון וינטרוב ייפגשו על דוכן העדים אצל נוחי

לטענת התביעה, אילן בן־דב ושמעון וינטרוב רכשו מאיתי שטרום מניות אי.די.בי ב־9 מיליון שקל, סכום שאפשר לו להמשיך בפעילות ההרצה לכאורה. חיים גבריאלי, מנכ"ל אי.די.בי, היה מעורב בהנפקה. עד נוסף יהיה אורי לוין, חבר הנהלת דיסקונט

04.12.2014, 07:43 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

אנשי העסקים אילן בן־דב ושמעון וינטרוב ומנכ"ל אי.די.בי חיים גבריאלי זומנו על ידי הפרקליטות להעיד ב־5 בינואר במשפטם של נוחי דנקנר ואיתי שטרום, הנאשמים בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות בפברואר 2012.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת התביעה, בן־דב, לשעבר בעל השליטה בפרטנר, ווינטרוב, הפועל בתחום הנדל"ן, גויסו על ידי דנקנר "לחלץ" את שטרום מאחזקה במניות אי.די.בי, שרכש ביוקר בבורסה כדי להשפיע על שער המניה. ב־22.2.12 רכשו השניים מחברת ISP של שטרום מניות אי.די.בי, ולטענת התביעה הכסף שהעבירו לו שימש להמשך פעילות ההרצה לכאורה. בן־דב רכש משטרום מניות בכ־3 מיליון שקל, ווינטרוב רכש ממנו מניות בכ־6 מיליון שקל.

גבריאלי שימש בתקופה המדוברת (23־21 בפברואר 2012) כמנכ"ל אי.די.בי אחזקות, תפקיד בו הוא מחזיק גם היום, לאחר שהשליטה בחברה עברה לידי מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. הוא צפוי להעיד על מעורבותו בהנפקה שהתבצעה במקביל להרצה, שבה גויסו מהציבור 321 מיליון שקל.

עד נוסף שצפוי לעלות על הדוכן ב־5.1 הוא אורי לוין, חבר הנהלת דיסקונט,שמכר את תיק האג"ח המגובות משכנתאות (MBS) של בנק הפועלים דרך ISP של שטרום בסכום של כ־2־3 מיליון דולר. כמו כן צפוי להעיד יורם סירקיס, מנהל חטיבת נכסי לקוחות בבנק הבינלאומי, בנוגע לאשראי בגובה 15 מיליון שקל שניתן לשטרום.

שאלה נוספת שתצוף במהלך ימי הדיונים בינואר היא אם תכיפות התקשורת בין דנקנר ובין שטרום בימי הרצת מניית אי.די.בי לכאורה היתה גבוהה מאוד ביחס למקובל ביניהם. מלבד אנשי העסקים שזימנה הפרקליטות ל־5.1, היא צפויה לזמן בהמשך החודש חוקרים מצוות החקירה ברשות ני"ע, שניתחו את דפוסי ההתקשרות בין דנקנר לשטרום.

תכתובות ה-SMS ומספר שיחות הטלפון שהוחלפו בין דנקנר לשטרום בימי ההרצה נחשפו בעבר ב"כלכליסט". לטענת חוקרי הרשות, היקף שיחות טלפון והודעות ה־SMS בין

דנקנר לשטרום באותם ימים היה חריג בהיקפו. על פי הנתונים שאספו החוקרים, ואשר הגיעו לידי "כלכליסט", בשלושת ימי ההרצה לכאורה החליפו דנקנר ושטרום 70 הודעות SMS ושוחחו 46 פעם.

נוחי דנקנר ואיתי שטרום, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר ואיתי שטרום | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר ואיתי שטרום, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות