אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתערות על אג"ח לייטסטון בציבורי: גייסה 478 מיליון שקל בישראל צילום: בלומברג

פרסום ראשון

הסתערות על אג"ח לייטסטון בציבורי: גייסה 478 מיליון שקל בישראל

קיבלה בשלב הציבורי ביקושים ב-340 מיליון שקל - כפול מהתכנון המקורי. החברה גייסה 175 מיליון שקל ובעקבות ההצלחה הורידה את הריבית שנקבעה בשלב המוסדי מ-6.35% ל-6.05%

03.12.2014, 21:08 | אורן פרוינד

מה שלא עבד בשלב המוסדי, עבד הערב (ד') בגדול בשלב הציבורי. חברת לייטסטון, ענקית הנדל"ן של דיויד ליכטנשטיין קיבלה הערב (ד') ביקושים של 340 מיליון שקל בשלב הציבורי בהנפקת האג"ח הראשונית שלה בת"א - פי 2 ממה שתכננה לגייס במקור.  

קראו עוד בכלכליסט

על רקע הביקושים הגבוהים הורידה החברה את הריבית שנקבעה בשלב המוסדי מרמה של 6.35% לרמה של 6.05% וגייסה לבסוף 175 מיליון שקל נוספים. בהתאם לכך, סך הגיוס של לייטסטון בישראל עומד על 478 מיליון שקל. האג"ח יחלו להיסחר בשבוע הבא בבורסת ת"א.

מדובר בתופעה חריגה בשוק ההון הישראלי שכן הביקושים בשלב הציבורי עלו אלו שבשלב המוסדי. נראה כי גם הפעם, כמו בגיוס האג"ח של חברת ספנסר האמריקאית, פחדו הגופים המוסדיים להשתתף בשלב המוסדי על רקע הביקורת השלילית שנשמעה בשוק ההון על תופעת גיוסי החוב של החברות הזרות בישראל. ככל הנראה, העדיפו המוסדיים לרכוש את האג"ח בשלב הציבורי שאינו דורש חשיפה.

מחר יצא לפועל השלב הציבורי של חברת אולייר (AllYear) שבבעלות יואל גודלמן אחרי שגייסה בהצלחה בשלב המוסדי 335 מיליון שקל וזכתה לביקושי יתר של 420 מיליון שקל. החברה הזרה הבאה שצפויה לנסות את מזלה בתל אביב היא אם.די.ג'י של דיויד מרקס שתנסה לגייס 400 מיליון שקל.

לייטסטון בין 25 חברות הנדל"ן הגדולות בארה"ב

 

הגודל והמוניטין של לייטסטון עזרו לה מאוד בהנפקה הנוכחית. לייטסטון היא אחת מ-25 חברות הנדל"ן הגדולות בארה"ב עם היקף נכסים של 2 מיליארד דולר, 1,150 עובדים ואנשי מקצוע ומשרדים בניו יורק בניו ג'רזי, מרילנד ואילינוי. ליכטנשטין הוא אחד הדמויות הידועות בשוק הנדל"ן האמריקאי ועל פי ההערכות הונו של האיש נע על 1.2-1 מיליארד דולר.

לייטסטון הקימה חברה ייעודית בישראל שתרכז מספר פרויקטים נבחרים שלה בארה"ב. לחברה היקף נכסים של 1.02 מיליארד דולר והון עצמי של 557 מיליון דולר (55% מסך המאזן), הגבוה ביותר מבין החברות הזרות שהנפיקו בתל אביב. האג"ח של לייטסטון מדורגות A1 על ידי מידרוג ו־A פלוס על ידי מעלות. מדובר באג"ח שקליות הנפרעות בשבעה תשלומי קרן שנתיים שווים בסוף כל מאי של השנים 2024-2018 המשקפות מח"מ של 5.3 שנים.

החברות האמריקאיות מנפיקות אג"ח בתל אביב, צילום: אוראל כהן החברות האמריקאיות מנפיקות אג"ח בתל אביב | צילום: אוראל כהן החברות האמריקאיות מנפיקות אג"ח בתל אביב, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות