אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תשיק שירותים מקוונים לילדים בני 12 ומטה צילום: רויטרס

גוגל תשיק שירותים מקוונים לילדים בני 12 ומטה

החברה מתכננת להציג גרסאות מיוחדות של דפדפן כרום, יוטיוב ומנוע החיפוש שלה שנועדו לקטינים. היא עתידה להיתקל בחומות רגולטורית גבוהות, שכן החוק האמריקאי אוסר על איסוף מידע מקוון מקטינים

04.12.2014, 11:42 | עומר כביר
גוגל צפויה לפתח גרסאות מותאמות של שירותיה השונים בעבור ילדים בני 12 ומטה - כך דיווח העיתון USA Today. הפיתוח צפוי לצאת לדרך בתחילת 2015 ולהתמקד ראשית בשירותים הפופולריים ביותר בקרב ילדים, דוגמת מנוע החיפוש, יוטיוב וכרום.

קראו עוד בכלכליסט

"המוטיבציה הגדולה בתוך החברה היא שלכולם יש ילדים, אז יש עניין גדול בשינוי המוצרים שלנו כך שיהיו מהנים וכייפים בעבור ילדים", אמרה לעיתון סגנית הנשיא להנדסה שאחראית על היוזמה החדשה, פאבני דיוואנג'י. “אנחנו מעריכים שהמהלך הזה יהיה שנוי במחלוקת, אבל האמת הפשוטה היא שלילדים כבר יש את הטכנולוגיה הזו בבית ובבית הספר. הגישה הטובה יותר היא פשוט לדאוג לכך שהטכנולוגיה תשרת אותם בצורה טובה יותר".

שירות שמתאים לילדים או כלי נוסף לכריית מידע?, צילום: שאטרסטוק שירות שמתאים לילדים או כלי נוסף לכריית מידע? | צילום: שאטרסטוק שירות שמתאים לילדים או כלי נוסף לכריית מידע?, צילום: שאטרסטוק

לחברה עדיין אין לוח זמנים לשחרור השירותים לילדים. “אנחנו רוצים לחשוב על זה לעומק, לתת להורים את הכלים הנכונים לפיקוח על השימוש של הילדים שלהם במוצרים שלנו", אמרה דיוואנג'י. “אנחנו רוצים שהילדים יהיו בטוחים, אבל המטרה העיקרית היא לעזור להם להיות יותר מצרכנים של טכנולוגיה, להיות גם היוצרים שלה".

האם גוגל לא תרגל אחר הקטינים?

יישומים לילדים עלולים להתקל בהתנגדות - הן מצד הציבור והן מצד רשויות רגולטוריות. בארה"ב קיימת מגבלה על איסוף מידע מילדים מתחת לגיל 13. מאז החקיקה בנושא לפני 15 שנה 20 חברות נקנסו על כריית מידע מילדים ללא הסכמת הוריהם.

עם זאת, ייתכן שהדבר יוביל את גוגל לפתח יישומים שבניגוד לשירותיה האחרים, לא אוספים שום מידע על הרגלי הגלישה והחיפוש של המשתמש, בניגוד למרבית שירותי החברה כיום. אם אכן זה יהיה המקרה, לא יהיה זה פלא אם שירותים אלו ימשכו גם גולשים מבוגרים יותר שדואגים לפרטיותם.

המנהלת המשותפת של חטיבת הפרטיות והגנת הזהות בנציבות הסחר הפדרלית (FTC), מאנשה מית'אל, אמר ל-USA Today שהנציבות לא תתנגד קטגורית ליישומים מיוחדים לילדים: “אנחנו לא רוצים לשחק ב'תפסנו אותך', המטרה שלנו היא לדאוג להגנת הילדים. אחד הדברים הנהדרים בטכנולוגיה הוא שאנחנו יכולים ליצור מקומות בטוחים לילדים. אנחנו לא רוצים לבלום את זה, כל עוד ההורים יושבים במושב הנהג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות