אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזוס מודה: נכשלתי - וכשלונותי עלו מיליארדים לאמזון

בזוס מודה: נכשלתי - וכשלונותי עלו מיליארדים לאמזון

מנכ"ל ומייסד ענקית הקמעונאות המקוונת הסביר כי כשלונות כמכשיר הפייר פון ואחרים היו בסך הכל ניסויים שלא עלו יפה. לטענתו, על יזמים לקחת סיכונים כדי להגיע להישגים והציג כדוגמה את מכשיר הקינדל

04.12.2014, 12:03 | הראל עילם
המיליארדר ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון, הודה כי חלק מהפרויקטים שהוביל היו כשלונות משמעותיים ועלו לחברה ולמשקיעים מיליארדי דולרים. בין השאר, הוא ציין ככשלון את הפייר פון - הטלפון החכם הראשון של החברה, ממנו לפי הערכות נמכרו פחות ממאה אלף יחידות. בזוס כבר אמר בעבר כי תמחור המכשיר היה טעות, והוריד את מחירו בשליש.

קראו עוד בכלכליסט

"ניהלתי כשלונות של מיליארדי דולרים. מילולית" אמר בזוס בכנס השנתי של אתר Business Insider בניו יורק. עם זאת, אמר כי הכשלונות האלו היו הכרחיים וכי חברות חדשניות חייבות להמר כדי להתקדם. "זה לא מועיל לשקוע בכשלונות. זה כמו ניתוח שורש ללא הרדמה" הסביר.

ג ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון ג

"אם אתה לוקח סיכונים, תראה אותם כניסוי", הסביר היזם. "אם הם ניסוי, אתה לא יכול לדעת מראש שהם יצליחו. ניסויים נוטים להכשל. אבל ההצלחות הגדולות יפצו על עשרות הכשלונות", אמר והביא כדוגמה את שירות המנויים אמזון פריים, מכשיר הקינדל ומחלקת שירותי הרשת של אמזון.

לא מוותר על שוק המובייל

זאת אינה גישה חדשה עבור בזוס, שמנהל את אמזון מזה שנים ללא רווחיות, כאשר כל המזומנים הפנויים בחברה מושקעים בתשתיות, מו"פ ופרויקטים שונים. אחד מאותם הפרויקטים הוא שירות משלוח חבילות במזל"טים, שבזוס אומר שהוא אינו תעלול יח"צני אלא פרויקט אמיתי. הוא גם הצהיר שוב שאמזון לא מוותרת על שוק הטלפונים החכמים, ותשיק מכשיר נוסף: "לוקח זמן להפיק לקחים מאירוע כזה. תנו לנו זמן".

אמזון צלחה בהצלחה את המשבר הכלכלי של 2008 ורשמה צמיחה קבועה עד שהגיעה לשיא כל הזמנים בתחילת השנה האזרחית. עם זאת, מאז ינואר 2014 החברה רושמת ירידות קבועות, ואיבדה בסך הכל 23% משוויה - בין השאר בגלל הכשלון המסחרי המהדהד של הפייר פון, התחרות המתחזקת מול עליבאבא הסינית, והירידה בנתח השוק של אמזון בתחום הטאבלטים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות