אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלאטר: "פיפ"א אינה אחראית לתנאי העובדים הזרים שמועסקים בקטאר" צילום: איי אף פי

בלאטר: "פיפ"א אינה אחראית לתנאי העובדים הזרים שמועסקים בקטאר"

נשיא פיפ"א מאשים בעיקר את החברות הזרות שעובדות בקטאר - ביניהן חברות צרפתיות, בריטיות וגרמניות

04.12.2014, 20:07 | שירות כלכליסט

פיפ"א אינה אחראית לתנאים של העובדים הזרים שמועסקים בקטאר לבניית האצטדיונים עבור המונדיאל שיתקיים במדינה ב-2022, כך הדגיש נשיא הארגון ספ בלאטר. עם זאת, הוא ציין כי בעקבות הלחץ הבינלאומי שהופעל בשל התנאים הירודים להם זוכים העובדים הזרים, בפיפ"א עוקבים מקרוב אחר המצב בקטאר, ומקבלים דיווחים בלתי פוסקים על הרווחה של העובדים הזרים.  

קראו עוד בכלכליסט

רפליקה הגביע העולמי בקטאר. מקבלים תמיכה מהנשיא, צילום: אימג רפליקה הגביע העולמי בקטאר. מקבלים תמיכה מהנשיא | צילום: אימג'בנק, Gettyimages רפליקה הגביע העולמי בקטאר. מקבלים תמיכה מהנשיא, צילום: אימג

במשך עשורים, עובדים זרים בעיקר מנפאל אך גם ממדינות נוספות כמו הודו, סרי לנקה, פקיסטן והפיליפינים, זרמו לאזור המפרץ הפרסי במטרה למצוא עבודה.

הרשויות בקטאר טענו כי בכוונתן לעדכן חלק מחוקי העבודה המיושנים, כמו החרמת הדרכון של העובדים על ידי המעסיקים. אולם בלאטר הוסיף כי בסופו של דבר השינוי צריך להגיע מהחברות שמעסיקות את העובדים הזרים.

למעלה מ-1.6 מיליון עובדים זרים מועסקים בקטאר, ומספרם גבוה יותר מכוח העבודה המקומי בשיעור של 20 ל-1, כך לפי הנתונים הרשמיים.

"בקטאר הם עובדים בחברות גדולות מגרמניה, מצרפת, מאנגליה וממדינות אחרות באירופה, והחברות הללו הן שאחראיות לעובדים שלהם, לא פיפ"א", אמר בלאטר לעיתונאים במהלך ביקור בסרי לנקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות