אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הג'ימייל הופך לאופיס: כעת ניתן לערוך מסמכים ישירות מהמייל

הג'ימייל הופך לאופיס: כעת ניתן לערוך מסמכים ישירות מהמייל

מלחמת שירותי אחסון הענן עולה מדרגה עם העלייה לאוויר של אפשרות לעריכת מסמכי אופיס ישירות מהגי'מייל שלכם. וגם, דרופבוקס משחררת עדכון שמאפשר לעסקים להתאים את השירות לשימוש ארגוני

04.12.2014, 13:21 | רפאל קאהאן

קיבלתם מסמך אופיס מצורף למייל בג'ימייל? מהיום אם תרצו לערוך או לצפות בו לא תזדקקו יותר להריץ תוכנת אופיס חיצונית או אפילו להעביר אותו ל-OneDrive ומשם לפתוח אותו באופיס 365. גוגל הוסיפה כפתור עריכה שמופיע ישר באייקון של המסמך בממשק הג'ימייל או הדרייב שלכם.

קראו עוד בכלכליסט

זה לא נשמע כמו חדשה מרעישה, אך המהלך הזה הוא בעצם פתיחת חזית מול מיקרוסופט - שהחלה בשנה האחרונה ללכד את שירותיה לאקוסיסטם כמו זה שקיים בשירותי האונליין של גוגל. למרות שרבים ציפו כי מי שיאיים על גוגל בתחום היא דווקא אפל, ביצרנית האייפון לא ביצעו מהלכים קיצוניים בתחום שירותי הענן. נראה שבקופרטינו מעדיפיים לשבת על הגדר ולתת למשתמשים להחליט.

מיקרוסופט מנסה לכבוש את ליבם של משתמשי אפל עם גרסאות אופיס חינמיות מיקרוסופט מנסה לכבוש את ליבם של משתמשי אפל עם גרסאות אופיס חינמיות מיקרוסופט מנסה לכבוש את ליבם של משתמשי אפל עם גרסאות אופיס חינמיות

מיקרוסופט עושה מאמצים רבים על מנת להפוך לשירות הענן החביב על משתמשי iOS, היא שיחררה את אופיס לאייפד ולאייפון ומקפידה להשיק גרסאות למכשירי אפל לכל האפליקציות המובילות שלה. בגוגל גם לא קופאים על השמרים, והתוצאה היא הוספת פתרונות שיחסכו ממשתמשי השירותים שלה ללכת ולרעות בשדות זרים.

כבר לא רק משלוח קבצים

תחום אחסון הענן כבר מזמן עבר את שלב שירות משלוח הקבצים, כיום מדובר על מכלול שלם של שירותים מקוונים שמתיימרים לייתר את השימוש בתוכנות ייעודיות עבור המשתמש הממוצע. לרובנו למשל אין ממש צורך בכ-80% מהיכולות המתקדמות של תוכנות חבילת אופיס. כך שהשימוש באפליקציה או בשירות מקוון יכול להספיק לנו בשימוש היומיומי ואפילו בעבודה.

מעבר לדרייב של גוגל ול-OneDrive של מיקרוסופט, עוד שני שירותים בולטים בתחום הם דרופבוקס ובוקס. הראשון מתמקד יותר במשתמשים הפרטיים, והשני במשתמשים הארגוניים. ואולם, בדרופבוקס הבינו כי על מנת להפוך לאפליקציה שלא תעצבן את מנהל המחשוב של המשרד שלכם, צריך להתחשב גם בהם. התוצאה - החברה שיחררה חבילת API שמאפשרת למפתחים להתאים את השירות לסביבת המחשוב הארגונית.

דרופבוקס כבר חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם Dell, HP ומיקרוסופט. שיתוף הפעולה עם למשל מיקרוסופט מאפשר למשתמשיה לשלב את שירותי אופיס במרחב האחסון האישי, כך שניתן יהיה להשתמש בתיקיית הדרופבוקס כשטח אחסון עבור המסמכים שלהם. נותר רק לראות מי מבין המתחרים יצליח להציע את התכונה שתשבור את השיוויון בין הפתרונות השונים, ובעיקר תצליח לגרום למשתמשים להישאר נאמנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות