אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
DuckFace ו-LOLCat עוברים מווטסאפ למילון אוקספורד

בשולי הרשת

DuckFace ו-LOLCat עוברים מווטסאפ למילון אוקספורד

ביטויים השגורים בפי הדור הצעיר למוד האינטרנט מתקשים לפרוץ את כריכת המילונים הוותיקים - אך כמה מהבולטים שבהם ייכללו במהדורה החדשה של מילון אוקספורד המקוון

05.12.2014, 21:01 | נמרוד צוק
מילון אוקספורד עבר לאחרונה עדכון רבעוני נרחב לגרסה המקוונת שלו, במהלכו השתרבבו פנימה מונחי תרבות רשת דוגמת "דאקפייס", "לולקאט" ושורה של מילים חדשות נוספות המגיעות מהסלנג האינטרנטי או קשורות לעולם הדיגיטלי. בסך הכל נוספו ברבעון זה למילון כאלף מילים חדשות.

קראו עוד בכלכליסט

בין המונחים המוכרים ביותר ברשימה אפשר למצוא את "Obamacare" - הכינוי הלא רשמי שניתן לתוכנית הפדרלית שהוביל נשיא ארה"ב ברק אובמה לשיפור הנגישות של אוכלוסיית המדינה לביטוח רפואי, "Lolcat" - ממים שמבוססים על תמונות חתולים בצירוף טקסט בשגיאות כתיב, וכאמור - "DuckFace", הכינוי לשרבוב השפתיים בצילומי סלפי ותמונות אחרות, בדרך כלל אלו שמעלים לאינטרנט.

LolCats, מעכשיו גם במילון LolCats, מעכשיו גם במילון LolCats, מעכשיו גם במילון

בין המילים השכיחות פחות אפשר למצוא את "Digital Footprint" - מונח שמציין את כלל המידע שמצוי על אדם מסוים ברחבי האינטרנט, "permadeath" שמציין סיטואציה בה דמות במשחקי מחשב אינה יכולה לחזור למשחק לאחר הריגתה, "tech wreck" שבה לאתר קריסה רוחבית של ערכי המניות בתעשיית ההייטק, ו-"WTAF" - גרסה משודרגת של WTF המוכר.

מונחים נוספים שאינם קשורים לעולם הטכנולוגי שנכללו בעדכון כוללים למשל את "Man Crush" - תיאור מצב של חיבה עזה אך לא-מינית בין גברים סטרייטים, ראשי התיבות IDC - קיצור של I Don't Care, הגרסה הלועזית ל"חוק חמש השניות" שקובע כי מאכל שנפל לרצפה כשיר הוא כשיר לאכילה אם לא עברו עדיין חמש שניות מרגע שנגע בקרקע, ו"Cool Beans" - צירוף מילים שבא להביע אישור או הערכה לאמירה שנאמרה על ידי אדם אחר בשיחה.

המלים החדשות, עם זאת, נכנסו לעת עתה רק למהדורה המקוונת שמשמשת לפירוש האנגלית המדוברת והכתובה העכשווית, ולא למהדורה המודפסת המסורתית של המילון, שדורשת ממילים להיות בשימוש זמן רב יותר ולהתקבע באופן מבוסס יותר בשפה לפני שיוכלו להיכנס למילון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות