אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקורת מחול: "Project Secus", אנסמבל בת שבע

ביקורת מחול: "Project Secus", אנסמבל בת שבע

זהו אחד ההרכבים הטובים של האנסמבל בשנים האחרונות. חלקם יעברו ללהקה הבוגרת וחלקם לא, אבל מה שבטוח, לנהרין יש מבחר רקדנים שראוי להמשיך איתם הלאה

07.12.2014, 08:24 | מאיה נחום שחל

אנסמבל בת שבע מעלה את "Project Secus", ערב יצירות מאת אוהד נהרין, עם תאורה של אבי יונה בואנו (במבי) ותלבושות של רקפת לוי ואלה אייזנברג. דבר המבקרת: הערב נפתח בעבודה "ג'ורג' וזלמן" - חמש רקדניות רוקדות על רקע עצות לחיים, רציניות ומשעשעות, של צ'רלס בוקובסקי. הטקסט חוזר על עצמו, ובכל פעם שנוסף קטע חדש נוספת תנועה חדשה, ונוצרת חזרתיות עד להשלמת יצירה תנועתית וטקסטואלית. כל אחת מהרקדניות מצוינת ומדויקת, יחד ובנפרד. ב"ב/ולרו" שבוצע בידי שני רקדנים גברים המוזיקה מרתקת לא פחות מהביצוע התנועתי והחיבור המרשים של השניים. היצירה המוזיקלית של מוריס ראוול, בעיבוד איסאו טומיטה, מקבלת קצב אחר, שגורם לריקוד פנימי גם אצל הקהל.

ב"פארק" חוזר המוטיב הטקסטואלי, הפעם פרי עטו של נהרין עצמו, ששותף לכתיבת המוזיקה תחת שם העט מקסים ואראט. נהרין אוהב להשתעשע עם טקסטים, ושלוש הרקדניות התמסרו לטקסט בחן ודיוק. "סקוס", שיאו של הערב, מאגד את כל חברי האנסמבל. לצלילי הפסקול הנהדר שהרכיב אהד פישוף הרקדנים נפגשים ונפרדים, רצים ונופלים, מתפרעים ונרגעים, עד שהם נחלקים לשלוש קבוצות שההתרחשות בכל אחת מהן עומדת בפני עצמה ויוצרת תמונת במה מסונכרנת ומרהיבה.

מתוך "סקוס". שלוש קבוצות רקדים שיוצרים תמונת במה מסונכרנת ומרהיבה מתוך "סקוס". שלוש קבוצות רקדים שיוצרים תמונת במה מסונכרנת ומרהיבה מתוך "סקוס". שלוש קבוצות רקדים שיוצרים תמונת במה מסונכרנת ומרהיבה

זהו אחד ההרכבים הטובים של האנסמבל בשנים האחרונות. חלקם יעברו ללהקה הבוגרת וחלקם לא, אבל מה שבטוח, לנהרין יש מבחר רקדנים שראוי להמשיך איתם הלאה.

שורה תחתונה: ביצוע רענן ליצירות המוכרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות