אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: לאומי נכנס להשקעה בנילית תמורת 45 מיליון דולר צילום: ערן יופי הכהן

רשמית: לאומי נכנס להשקעה בנילית תמורת 45 מיליון דולר

לאומי פרטנרס רכשה את אחזקות קרן מרקסטון - 20% ממניות נילית. בכפוף לביצועים, התמורה עשויה להגיע ל-60 מיליון דולר. מרקסטון רכשה את המניות ב-2005 תמורת 72.8 מיליון דולר

07.12.2014, 09:30 | תומר ורון

עכשיו זה רשמי: לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי רכשה 20% ממניות חברת נילית תמורת 45 מיליון דולר. בהודעה שהוציא הבנק לבורסה הוא כותב כי סכום הרכישה הסופי מותנה בביצועי החברה ועשוי להגיע עד ל-60 מיליון דולר.

לאומי פרטנרס בניהולו של ירון בלוך רוכשת את המניות מידי מקרן מרקסטון. מרקסטון רכשה את האחזקה בנילית ב־2005 תמורת 72.8 מיליון דולר (כולל השקעות נוספות), מבעל החברה מיכאל לוי, שנותר עם יתרת האחזקות.

נילית, הפועלת ממגדל העמק, היא אחת מיצרניות חוטי הניילון לתעשיית הגרבונים הגדולות בעולם. החברה, שלה מפעלים גם בסין ובברזיל, מתמקדת בייצוא.

 בשנים האחרונות ביצעה נילית כמה רכישות, שהעמידו אותה בחוב של כ־150 מיליון דולר. הכנסותיה השנתיות מוערכות ב־400 מיליון דולר.

הרכישה מתווספת להשקעות אחרות שביצעה לאומי פרטנרס לאחרונה, כמו בסינמה סיטי, מתקן התפלה בפלמחים ובאיירונסורס.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

החתימה אמש סיכמה תהליך ממושך של מו"מ בין הצדדים ובדיקות כלכליות, חשבונאיות ומשפטיות מקיפות, שערכה לאומי פרטנרס, בשיתוף פעולה עם נילית. העסקה היום התבצעה לאחר חתימה על הסכם בעלי מניות בין בעלי השליטה בנילית לבין לאומי פרטנרס.

חברת נילית, בשליטת מר מיכאל לוי, מעסיקה כ- 1,700 עובדים, מתוכם כ- 700 במפעל הדגל שלה במגדל העמק. החברה הוקמה לפני כ- 45 שנים והיא פועלת בתחום ייצור ניילון 6.6 המשמש ליישומי טקסטיל וליישומי פלסטיקה ייחודיים. נילית פועלת ביותר מ- 70 מדינות ברחבי העולם ומפעילה מתקני ייצור בישראל, איטליה, גרמניה, סין, ארה"ב וברזיל.

מטעם לאומי פרטנרס הובילו את העסקה ירון בלוך עצמו, וסער אבנרי, סמנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי של החברה וסמנכ"לית בכירה מיכל רבינוביץ', בליווי עו״ד אריאל עמינצח ממשרד מיתר. מטעם קרן מרקסטון הובילו את העסקה רון לובש, מוטי וייס ודיויד אלכסנדר, בליוויו של עו״ד אילן זוהר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות