אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מתחדשת ההסתערות על משרדי המכירות: "הרגשנו שאם לא נירשם נישאר מאחור"

ביטול חוק מע"מ 0 דוחף זוגות צעירים להגיע למשרדי המכירות ולהתעניין ברכישת דירה. ביום שישי האחרון דיווחו חברות באזור המרכז על זינוק דרמטי במספר המגיעים

07.12.2014, 10:35 | דותן לוי
במשרדי המכירות נערכו בכוחות מתוגברים להגעת רוכשים פוטנציאליים ביום שישי האחרון, ואלה, כפי שסיפרו ברוב המשרדים, לא אכזבו. חברות באזור המרכז דיווחו על זינוק דרמטי במספר המגיעים, לעתים פי ארבעה מאשר ביום שישי רגיל. במתחם של חברת שפיר בראש העין אירחו זוגות שכבר רכשו דירה בפרויקט, ואף הביאו למקום, שהיה צפוף להפליא, שירותי קייטרינג ובלונים. במשרדי המכירה הסמוכים של חברת דונה נציגי המכירות עבדו ללא הפסקה.

כל הזוגות שהגיעו דיווחו באופן חד־משמעי כי ביטול חוק 0% מע"מ דחף אותם להגיע ולהתעניין בדירה, לאור הערכות על התנפלות מצד זוגות צעירים שתוביל לעליית מחירים בהמשך.

נדב בריח, סמנכ"ל השיווק של חברת נווה העיר, המשווקת כ־20 פרויקטים ברחבי הארץ, בין היתר עבור החברות שיכון ובינוי נדל"ן ואזורים, אמר כי "ציפינו ליום עמוס, אבל גם אנחנו הופתענו כי הגיעו לא מעט זוגות מבלי לתאם מראש. מספר הזוגות שהגיעו היה דומה להיקף שמגיע כשאנחנו עושים מבצע מיוחד עם פרסום משמעותי, אלא שהפעם לא פרסמנו כלום".

בני זוג שהגיעו למשרדי המכירות של פרויקט פארק תל אביב של חברת אלעד מגורים סיפרו ל"כלכליסט" כי "היתה אווירה של לחץ, ראינו צ'קים נחתמים והתחושה היתה שמי שלא נרשם היום עלול להישאר מאחור".

במרבית החברות העריכו כי צפויה עליית מחירים, אך נתנו לכך סיבות נוספות מלבד הזינוק בביקוש, כמו עליית שער הדולר שתשפיע על עלויות הבנייה.

מכירת דירות , צילום: עמית שעל מכירת דירות | צילום: עמית שעל מכירת דירות , צילום: עמית שעל

נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת האחים דוניץ, אמר כי למשרדי המכירות של החברה הבונה בפתח תקווה, ראשון לציון, רחובות, גני תקווה, וחולון הגיעו פי 3-4 ממספר האנשים שמגיעים בשגרה. "לפני מע"מ אפס ישבנו וחיכינו לרוכשים, לפני חודשיים הייתה התעוררות אבל כעת הלקוחות שהגיעו היו רציניים יותר ורבים חתמו על בקשות רכישה, חלקם הכירו את הפרויקטים ורק המתינו וברגע שהבינו את הסיטואציה החדשה הגיעו וסגרו. בפתח תקווה ובקרית האומנים בראשון לציון נחתמו יחד 10 עסקאות רכישה. המחירים שם נעים סביב 1.7 מיליון שקל. לשם המחשה, בשנה האחרונה סגרנו 2-3 עסקאות בחודש בפרויקטים האלה", אומר אחיעזרא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
חכו, הסופרטנקר בדרך. (כך הבטיח ביבי לפני שנתיים-שלוש)
פשוט אין לו ג'י פי אס, ובכלל חמורים סוחבים אותו בדרך עוקף ציבור. הכי עצוב אנחנו לא לומדים שו דבר, נלך ונצביע ביבי, בנט וכחלון, נאשים את לפיד שלא ניסה מספיק טוב, נקטר שסוגרים מתומתמון ישראל היום (של ביבי). הלכתי להוציא גרין קארד.
ג'ין , ת"א  |  07.12.14
35.
למגיב 29 - אין מצב של בועה מכיוון שמחיר הקרקע נשלט ע"י הממשלה
ולממשלה/מדינה אין אינטרס להוריד את המחיר בגלל: 1. הסיבה שציינת שלא יהיה מצב של מפולת (דאגה לאזרח ו/גם לבנקים) 2. מסיבה של מקורות מיסוי שמדינה מכניסה אותם לתקציב השנתי המדינה יכולה לשלוט על מחיר הקרקע ואף לתת אותו בחינם אם רק תרצה בכך, אולם היא לא רוצה. בנוסף מדיניות המיסוי מעדיפה רוכשי דירות (אין מס קנייה , ומס שבח הוא מופחת), ודופקת שוכרי דירות אשר משקיעים את הכסף בשוק ההון (עד %25 מס במקור). לסיכום כל הסיפור מא. ועד ת. קשור למדיניות מיסוי, הכל קשור לבחינה של מדיניות המיסוי במדינת ישראל ותו לא, כל השאר קשקוש בלבוש. היחיד שיכול לשנות את השיטה הוא ביבי, אשר לא רוצה לעשות זאת מאז חטף בבחירות של 2005 כמדומני אחרי היותו שר אוצר. ומי שקובע את המדיניות כרגע הם נערי האוצר ששולטים על התקציב, וכמובן בג"ץ אשר ברצותו מאשר וברצותו מטיל ווטו.
אלי , ירושלים  |  07.12.14
34.
רוביני: "אם כל הבועות תתפוצץ ב-2016" (הכלכלן שחזה את המשבר ב 2008)
לדברי הכלכלן בראיון ליאהו: "סביר כי בתוך שנתיים האינפלציה בנכסים תוביל לבועת נכסים ואשראי וסופה של כל בועה להתפוצץ ולהתרסק". ובאילו שווקים הוא ממליץ להשקיע? בפברואר 2013 ניבא פרופסור נוריאל רוביני מאוניברסיטת ניו יורק ששוקי ארה"ב ימצאו עצמם ב"אם כל בועות הנכסים". רוביני אומר כעת בראיון ליאהו, שעם כל העלייה החדה במניות השנה ועם הגאות בהנפקות אג"ח בעלות תשואות גבוהות, השווקים כעת נמצאים בנקודת האמצע של הבועה. רוביני מזהיר כי בשנה הבאה, השווקים עדיין יירשמו עליות נוספות, אולם בועת נכסים זו - שתהיה גדולה מזו שהייתה ב-2008 טרם המשבר הכלכלי הגלובלי - תתפוצץ כבר ב-2016. על פי רוביני, "התסיסה הזו שאנו רואים בשווקים הפיננסיים תמשיך כנראה בתחומים החל מאקוויטי וכלה באשראי לרכישת בתים, אולם סביר כי בתוך שנתיים האינפלציה בנכסים תוביל לבועת נכסים ואשראי וסופה של כל בועה להתפוצץ ולהתרסק. שווקים רבים - בין אם מדובר באג"ח או אשראי ממשלתיים, נדל"ן או כמה שוקי אקוויטי - כבר גדולים יתר על המידה והם יגדלו עוד יותר, בעוד הכלכלה מצדיקה אקזיט איטי, מה שיזרים את כל אותה הנזילות לתוך עוד אינפלציית נכסים. מה שאומר שבתוך שנתיים, כנראה ב-2016 - נראה את הקריסה". לאור כך ממליץ רוביני למשקיעים להיות בתשואת חסר על אקוויטי אמריקאי בשנה הבאה בעת הערכות שווי של ניירות ערך, בייחוד בניירות ביוטכנולוגיה, טכנולוגיה ורשתות חברתיות. הוא מוסיף כי תחום אטרקטיבי יהיה השווקים המתעוררים שהם יבואני נפט כבדים הנהנים ממחירי הנפט הנמוכים. http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3646743,00.html#addcommentfrm
הראל  |  07.12.14
לכל התגובות