אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעה ראשונה בסטארט-אפ ישראלי לבאידו הסינית

השקעה ראשונה בסטארט-אפ ישראלי לבאידו הסינית

השקיעה 3 מיליון דולר ב-Pixellot, חברה מפתחת טכנולוגיית צילום והפקה לשידורי ספורט והופעות. המצלמה שלה מאפשרת תצוגת הילוך חוזר פשוטה ומהירה ומתאפיינת בצילום בשדה רחב במיוחד

07.12.2014, 15:38 | רפאל קאהאן

באידו, ענקית האינטרנט הסינית, השקיעה 3 מיליון דולר ב-Pixellot, סטארט-אפ ישראלי שהוקם ע"י ד"ר מיקי תמיר וגל עוז. זהו סבב גיוס ראשון עבור פיקסלוט. עד כה הושקעו בחברה 2.3 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, לרבות מייסדי החברה ועל-ידי חברת דה טיים.

קראו עוד בכלכליסט

פיקסלוט מפתחת טכנולוגיית צילום והפקה לשידורי חוץ טלוויזיוניים ומקוונים. ייחודה בצילום שדה ראיה רחב המכסה את כל הסצינה המצולמת כל הזמן ומאפשרת לבצע את ההפקה מרחוק, ללא צורך בצלמים וצוותי שידור גדולים.

מצלמת הטלוויזיה של פיקסלוט מצלמת הטלוויזיה של פיקסלוט מצלמת הטלוויזיה של פיקסלוט

פיקסלוט מאפשרת למשתמשים להתמקד באובייקט או אזור על פי בחירתם, מה שמאפשר, למשל, צפייה נוחה בהילוך חוזר בעת שידורי ספורט. השוק העיקרי בו פיקסלוט מתמקדת הוא "הזנב הארוך" של הפקות הספורט ומופעי המוזיקה, כמו משחקי ספורט קבוצתי בבתי ספר, ליגות חובבים והופעות מוסיקה בסדרי גודל בינוני וקטן במועדונים. כך למשל מאפשרת מערכת פיקסלוט לשחקנים, למשפחותיהם ולאוהדים ליצר סרטוני וידאו אישיים ומעקב אחר ביצועי השחקן כשירות ענני.

פיקסלוט עם הפנים לסין

"אנחנו נלהבים להביא את הטכנולוגיה פורצת הדרך של פיקסלוט למשתמשי האינטרנט בסין. לראשונה יוכלו מפיקי התוכן לשדר אירועי ספורט וקונצרטים, תוך שהם מאפשרים לצופיהם את החופש לבחור את זוויות הצפייה המועדפות עליהם", אמר פיטר פאנג, דירקטור בכיר לפיתוח עסקי בבאידו.

נציגי ביידו ופיקסלוט לאחר החתימה על הסכם ההשקעה נציגי ביידו ופיקסלוט לאחר החתימה על הסכם ההשקעה נציגי ביידו ופיקסלוט לאחר החתימה על הסכם ההשקעה

ד"ר תמיר, מייסד ויו"ר פיקסלוט, הסביר כי החברה תנצל את ההשקעה כדי להיכנס לשוק המזרח אסייתי. "השותפות הזאת תאפשר לנו לצמוח גלובלית וכן להכנס לשוק הסיני. באמצעות ההון המושקע אנו נרחיב את פעילות המו"פ ונפתח את מערך השיווק והפיתוח העסקי הבינלאומי", אמר.

החברה הוקמה ב-2013 על-ידי ד"ר מיקי תמיר, המכהן כיו"ר פעיל, וגל עוז, שמכהן כסגן נשיא למחקר ופיתוח, השניים הקימו יחד את SportVu שפיתחה מערכת לעקיבה אוטומטית אחרי שחקנים וכדור לצורך יצור נתונים סטטיסטיים.

 

היא נרכשה ב-2008 על-ידי Stats, חברה בבעלות משותפת של ניוזקורפ ו-AP. ד"ר תמיר גם היה ממייסדי אורעד הייטק, חברה ציבורית שמתמחה בגרפיקת שידור ואולפנים וירטואליים. בעשור האחרון היה שותף להקמתן של חברות סטארט-אפ נוספות, בהן Vumii, Seambi ו-SterGen.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות