אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת התעשייה האווירית לעובדים: לא נאפשר פעילות פוליטית בחברה צילום: ענר גרין

הנהלת התעשייה האווירית לעובדים: לא נאפשר פעילות פוליטית בחברה

במכתב ששיגרו מנכ"ל ויו"ר התעשייה האווירית הובהר כי החברה תעניש בחומרה מי שישתמש במשאבי החברה במהלך הפריימריז; למרות זאת: העובדים יורשו לצאת להצביע בפריימריז

08.12.2014, 11:06 | דוד רפאלי

בתעשייה האווירית מקדימים תרופה למכת הפריימריז: הנהלת החברה שלחה היום (ב') מכתב לעובדים בו הבהירה כי לא תאפשר פעילות פוליטית בתוך החברה, וכי תעניש בחומרה מי שיפר הוראה זו.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו קוראים לכל אחת ואחד מכם לקחת חלק בתהליך הדמוקרטי החשוב ולממש את חובתו האזרחית, תהיה דעתו אשר תהיה", כתבו מנכ"ל תע"א יוסי וייס, ויו"ר תע"א רפי מאור, אך הוסיפו: "כל פעילות פוליטית מכל סוג שהוא, אסורה לחלוטין בתוך החברה. חל איסור מוחלט על שימוש במשאבי החברה מכל סוג שהוא בהקשר לבחירות הצפויות. בכוונתנו לנקוט בצעדים משמעתיים חמורים כלפי עובדים שיפרו הוראה זו". עוד צוין במכתב כי בימים הקרובים תוציא הנהלת החברה הנחיות מפורטות בנושא.

יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית. כן להצבעה, לא לפעילות פוליטית, צילום: התעשייה האווירית לישראל בע"מ יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית. כן להצבעה, לא לפעילות פוליטית | צילום: התעשייה האווירית לישראל בע"מ יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית. כן להצבעה, לא לפעילות פוליטית, צילום: התעשייה האווירית לישראל בע"מ

למרות האמור - התעשייה האווירית אינה מתכוונת למנוע מעובדים לצאת מעבודתם בשביל להצביע בפריימריז ולחזור - ככל שהעובדים יעבירו כרטיס נוכחות בכניסה וביציאה.

לקראת הבחירות הקודמות שלח מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, בסוף 2012 מכתב לתע"א בו התריע מפני "שימוש במשאבי התאגיד לצורך קידום מועמדות של מתמודד או אישור של הנהלת התאגיד להפסקות יזומות במשך יום עבודה לצורך יציאה של עובדים רבים להצבעה" דבר אשר עשוי להוות, לדבריו, "תרומה שאינה חוקית". עם זאת בתעשייה האווירית מסבירים כי הם אינם רואים פסול בכך שהעובדים יצאו לזמן של שעה-שעתיים להצביע ולחזור.

שפירא ציין אז: "מצאתי לנכון להזהיר מראש את התעשייה האווירית כי התנהלות כזו עשויה להיות תרומה שאינה חוקית שחלות עליה סנקציות פליליות על התורם." דבריו של שפירא באו על רקע ממצאים קודמים של משרד מבקר המדינה בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות