אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: קמדן מרקט תונפק בלונדון עד סוף השנה

רשמית: קמדן מרקט תונפק בלונדון עד סוף השנה

שוק הקניות הפופולארי שנרכש על ידי טדי שגיא יונפק בלונדון לפי שווי של 750 מיליון ליש"ט - הגיוס יעמוד על כ-100 מיליון ליש"ט

08.12.2014, 14:30 | גולן חזני

הנפקת קמדן מרקט בלונדון תתקיים במהלך החודש הנוכחי. שגיא ינפיק בבורסת AIM בלונדון 13% ממניות החברה המפעילת את האתר ויגייס 100 מיליון ליש"ט לפי שווי של 750 מיליון ליש"ט.  

קראו עוד בכלכליסט

את ההנפקה מלווים החתמים ,Shore Capital, ג'פריס ומשרד עוה"ד DLA PIPER. ההנפקה תלווה גם בגיוס ממוסדיים ישראלים, כשאת התהליך בארץ מובילה חברת החיתום ברק קפיטל בניהולו של צביקה מנס.

שגיא רכש את קמדן מרקט לפני כשמונה חודשים בסכום של כחצי מיליארד ליש"ט, כך שהשווי שאותו הוא מבקש גבוה ב-50% מהשווי שבו רכש את המתחם.

ה"קמדן מרקט" נחשב לאחד מאתרי התיירות המובילים בלונדון עם כ-40 מיליון מבקרים מדי שנה. האתר, הנחשב לאייקון לונדוני בתחומי המוזיקה והאופנה, כולל חנויות, גלריות אומנות ועתיקות ועסקים. בשנים האחרונות הפך האזור למוקד משיכה לחברות טכנולוגיה וסטארט אפים. שגיא החל לנהל את השווקים של קמדן, אשר פעלו ונוהלו עד לאחרונה בנפרד, תחת מטה מאוחד ותחת הדומיינים market.com ו-Camdenmarket.com .

התוכנית העסקית של הקבוצה מתמקדת בהכנסת טכנולוגיות אינטרנט לשוק המסורתי, כך שתורחב משמעותית פעילות הסחר האלקטרוני של הקמדן מרקט. הקבוצה פועלת מזה זמן להקמת תשתית מסחר אלקטרוני לטובת הפעילות בשווקים ויצירת זירת מסחר אלקטרוני אשר תשרת את הסוחרים, בעלי החנויות והמבקרים מכל רחבי העולם.

לצורך כך, בשבועות האחרונים החלה הקבוצה להפעיל מחסן לוגיסטי בגודל 15 אלף מ"ר אשר משרת את פעילות הסחר האלקטרוני. באמצעות הפעלת המחסן, בקרוב יהיה ניתן לרכוש דרך אתר האינטרנט ממגוון המוצרים הייחודיים של השוק. במקביל, נערכת הקבוצה להפעלת חנויות דיגיטליות במתחמי השווקים.

מחזור המכירות הנוכחי של הסחר אלקטרוני בשוק עומד על כ-35 מיליון ליש"ט בשנה. בקבוצה מעריכים כי בתוך כשנתיים עד שלוש שנים יגיעו היקף המכירות של זירת המסחר האלקטרונית לכ-200 מיליון ליש"ט.

במקביל, הקבוצה החליטה להרחיב את תוכנית ההשקעה בתשתיות באזור ולהשקיע סכום של יותר מ-300 מיליון ליש"ט, בנוסף להשקעות עד כה. ההשקעות שכבר החלו להתבצע בפועל מרוכזות בשיקום ורענון של הקמדן מרקט, לצד פיתוח כלל המתחמים .תחילת עבודות הבניה וההרחבה מתוכננות לינואר 2015. בסופו של התהליך, צפויים שטחי המסחר והמשרדים במתחמים הקיימים להיות מוכפלים.

טדי שגיא, בעל השליטה בקמדן מרקט, צילום: ניק קלארק טדי שגיא, בעל השליטה בקמדן מרקט | צילום: ניק קלארק טדי שגיא, בעל השליטה בקמדן מרקט, צילום: ניק קלארק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות