אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביי-בק לתשובה: קבוצת דלק תרכוש מניות של עצמה ב-200 מיליון שקל צילום: ראובן שוורץ

ביי-בק לתשובה: קבוצת דלק תרכוש מניות של עצמה ב-200 מיליון שקל

התכנית מחליפה תכנית רכישה עצמית ישנה מיוני 2012 בהיקף של עד 30 מיליון שקל. לקבוצה 2.7 מיליארד שקל בקופת המזומנים

08.12.2014, 17:09 | אורן פרוינד

קבוצת דלק של יצחק תשובה מחפשת אחר הזדמנויות השקעה ליתרות המזומנים בהיקף של 2.7 מיליארד שקל שהיא מחזיקה בקופתה. היום (ב') אישר דירקטוריון החברה תכנית רכישה עצמית של מניות (ביי-בק) בהיקף של עד 200 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

דלק הודיעה כי היא שומרת לעצמה את הזכות לבצע את הרכישות מעת לעת בבורסה או מחוצה לה עד לתקופה שתסתיים בחודש מרץ 2015.

התכנית של דלק מחליפה תכנית רכישה עצמית ישנה מיוני 2012 בהיקף של עד 30 מיליון שקל, כאשר בפועל דלק ניצלה מאז ועד היום 70% מהתוכנית שאושרה – 21 מיליון שקל. נראה כי דלק החליטה להרחיב את תכנית הרכישה העצמית שלה לאור יתרות המזומנים הגבוהות בקופתה ועל רקע ירידה של 8% במניית קבוצת דלק מתחילת השנה לשווי נוכחי של 14.2 מיליארד שקל.

יצחק תשובה, צילום: ראובן שוורץ יצחק תשובה | צילום: ראובן שוורץ יצחק תשובה, צילום: ראובן שוורץ

מדובר בשינוי מגמה בשוויה של דלק, שהתחזקה בשנת 2013 בשיעור מרשים של 60% בהמשך לעלייה של 25% בשנת 2012. עבור דלק מדובר בעסקה פיננסית שנייה בשבוע האחרון, לאחר שהודיעה ביום חמישי בשבוע שעבר על רכישה של מניות בתחום האנרגיה בהיקף של 680 מיליון שקל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", הרכישה הגדולה ביותר שביצעה דלק היא מנייתה של וודסייד, חברת הנפט האוסטרלית שניהלה בעבר מגעים להכנס שותפה למאגר לווייתן.

בוטלה העתירה נגד לווייתן

בתוך כך דלק קידוחים ואבנר דיווחו היום לבורסה כי בג"צ המליץ לעמותה לכלכלה בת קיימא למשוך את העתירה נגד לווייתן (חזקת לוויתן) במה שמהווה הסרת מכשול נוסף בדרך לפיתוח מאגר לווייתן.

ממשרד האנרגיה נמסר כי "ביטול העתירה מהווה נדבך נוסף בקידום חיבור מאגר לוויתן למשק הישראלי, דבר אשר יספק בטחון אנרגטי לישראל בעשורים הבאים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות