אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני הדיון על כסף להתנחלויות: נתניהו מבקש להעביר מיליונים לש"ס צילום: אמיל סלמן

רגע לפני הדיון על כסף להתנחלויות: נתניהו מבקש להעביר מיליונים לש"ס

היום בצהריים מנע ח"כ יצחק כהן (ש"ס) מהקואליציה להשיג רוב בוועדת הכספים להעברת מיליוני שקלים להתנחלויות; הערב הגיש משרד האוצר בקשה להעברת 38 מיליון שקל לרשת החינוך של ש"ס, לקראת הדיון הנוסף שתקיים מחר הוועדה. מהאוצר נמסר כי מדובר בהעברה שוטפת שהיתה מבוקשת ממילא; ממשרד ראש הממשלה נמסר כי הבקשה אינה מוכרת

08.12.2014, 21:16 | רוני זינגר

ח"כ יצחק כהן (ש"ס) מנע היום השגת רוב בוועדת הכספים להעברת מיליוני שקלים להתנחלויות; כעת נחשף המהלך שעשוי לאפשר מחר את השגת הרוב: משרד האוצר העביר הערב לוועדת הכספים בקשה לאישור העברה של 38 מיליון שקל לטובת רשת חינוך המעיין התורני של ש"ס. הבקשה מיועדת למחר.

ח"כ יצחק כהן, צילום: נמרוד גליקמן ח"כ יצחק כהן | צילום: נמרוד גליקמן ח"כ יצחק כהן, צילום: נמרוד גליקמן

מחר אמורה להתכנס ועדת הכספים שוב, ולדון בשורה של העברות תקציביות. עם זאת, הערב נודע כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין  מתנגד להעברות תקציביות להתנחלויות בתקופה זו של בחירות. לפיכך לא ברור עדיין אם הדיונים בוועדת הכספים ימשיכו להתנהל כמתוכנן; ואולם במידה שיימשכו - הרי שכאמור הוועדה תתבקש להעביר את הכספים לש"ס, ורק לאחר מכן, כך נראה, יהיה רוב בוועדה - יחד עם אצבעו של ח״כ יצחק כהן , להעברת 95 מיליון שקל להתנחלויות ועוד כ-70 מיליון שקל לחטיבה להתיישבות.

היום כשלה הקואליציה בהעברת הכסף להתנחלויות לאחר שלא הושג רוב בוועדה. הבקשה להעברות הגיע בשעות הבוקר המוקדמות; ב"יש עתיד" טענו כי מדובר במחטף ובשוחד בחירות ודרשו את חוות דעתו של היועץ המשפטי של הכנסת, אך זה אישר את המהלך.

ח"כ כהן מסר בתגובה כי מדובר בכסף שממילא היה צריך לעבור, וכי אין שום הסכמות להעברת כסף תמורת תמיכה של ש"ס.

ממשרד האוצר נמסר כי מדובר בהעברה שוטפת שהיתה מבוקשת ממילא, וכי הגישו אותה בבוקר; עוד מדגישים שם כי לא עומדת מאחורי הבקשה שום כוונה ל"קנייה" של ח"כים.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי הבקשה אינה מוכרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
הגיעה השעה לזכרה של מדינת היהודים
עצרת זיכרון לזכר המדינה היהודית אומנם עצרת מוקדמת אבל חייבת המציאות. פיזור הכנסת מסמל את היכולת של ראש ממשלה כושל להכין ע"י העברת מליוני שקלים למפלגות פוטנציאליות להקמת הממשלה הבאה. אז עם תתקיים עצרת זיכרון טרם מות החולה יש סיכוי להחלמה ולא זו סופה של מדינת היהודים. כל ציעירה ינטשו כבר בשנה הקרובה אלו טרום גיוס ואלו אחרי גיוס. רבותי זו השעה האחרונה לקיום המדינה החלטה בידכם
אבי אומות עולם  |  08.12.14
לכל התגובות