אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: אלקין ביטל את הדיון הסופי על מתן הקלות לערוץ 10 צילום: אלכס קולומויסקי

ברגע האחרון: אלקין ביטל את הדיון הסופי על מתן הקלות לערוץ 10

אלקין הודיע על ההחלטה רגע לפני שהוועדה הייתה אמורה להתכנס בשעה 21:00 בערב. לטענת אלקין, הוא לא ידע כי מונה ליו"ר הוועדה המשותפת ולכן לא יקיים את הדיון היום. יו"ר ועדת כלכלה אבישי ברוורמן זעם על ההחלטה של אלקין לדחות את הדיון הלילי לאחר שכל המוזמנים הגיעו אליו

08.12.2014, 21:54 | אופיר דור

יו"ר הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת החינוך, התרבות והספורט זאב אלקין הודיע הערב על ביטול הדיון הסופי באישור הקלות התוכן לערוץ 10. אלקין הודיע על ההחלטה ברגע האחרון לפני שהוועדה הייתה אמורה להתכנס בשעה 21:00 בערב. לטענת אלקין, הוא לא ידע כי מונה ליו"ר הוועדה המשותפת ולכן לא יקיים את הדיון היום.  

קראו עוד בכלכליסט

גם ניסיונות מצד כל הגורמים להידבר עם לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי שתתקבל שם החלטה על קיום הדיון הקריטי לא צלחו. גורמים ממשלתיים אמרו כי לשכת נתניהו היתה מעורבת בהחלטה לבטל את הדיון. מרבית המוזמנים המתינו שעות ארוכות לדיון לאחר כינוס ועדת הכלכלה בנושא ערוץ 10 בשעות הצהריים. אלקין אמר ל"כלכליסט" כי לא ידע על מועד הדיון ובכנסת נהוג שיו"ר הוועדה הוא שקובע את המועד.

יו"ר ועדת כלכלה אבישי ברוורמן זעם על ההחלטה של אלקין לדחות את הדיון הלילי לאחר שכל המוזמנים הגיעו אליו. כל הניסיונות להגיע לפשרה עם אלקין ולקיים את הדיון הקריטי לא צלחו.

הוועדה היתה צריכה לאשר הערב את החלטת מועצת הרשות השנייה מאתמול על ביטול חובת ההשקעה המינימלית בתוכן לערוצי טלוויזיה שיעברו לשדר ברישיון. כיום מחויבות הזכייניות של ערוץ 2 וערוץ 10 בהשקעה מינימלית של 280 מיליון שקל לשנה.

ביטול רף ההשקעה הוא קריטי לערוץ 10 כיוון שבלעדיו לא תיכנס להשקעה בערוץ קבוצת המשקיעים בראשות יו"ר בנק הפועלים שלמה נחמה. אם קבוצה זו לא תיכנס להשקעה, צפוי הערוץ להיסגר עד ל-31 בדצמבר השנה, מועד סיום הזיכיון שלו. כעת בגלל שהכנסת מתפזרת, יידרש אישור של הקואליציה והאופוזיציה לשוב ולכנס את הוועדה בלוח זמנים צפוף.

אבישי ברוורמן. זעם על ההחלטה, צילום: חיים צח אבישי ברוורמן. זעם על ההחלטה | צילום: חיים צח אבישי ברוורמן. זעם על ההחלטה, צילום: חיים צח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות