אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השוחד בחברת החשמל: לבדוק את עד המדינה בציציות צילום: אוראל כהן

פרשת השוחד בחברת החשמל: לבדוק את עד המדינה בציציות

הפרקליטות צריכה ללמוד מההיסטוריה ולהיזהר לא להתקע שוב עם עד מדינה שמספר רק מה שנוח לו

09.12.2014, 08:07 | תומר גנון

ההיסטוריה, כתב פעם הסופר הארגנטינאי חורחה לואיס בורחס, אוהבת חזרות, גרסאות וסימטריה. כך גם בפרשת סימנס: תשע שנים אחרי שאורן אהרונסון, מנכ"ל סימנס ישראל לשעבר, חתם על הסכם עד מדינה שבו חשף את מסלול השוחד המפותל מהקונצרן הגרמני לכיסו של השופט לשעבר דן כהן כשכיהן כדירקטור בחברת החשמל, עשה איש הקש בפרשה, גיסו שלמה דניאל, צעד דומה והציע לפרקליטות לשמש עד מדינה נגד בכירים נוספים בחברת החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

פרשת השוחד בחברת החשמל איש הקש במגעים להסכם עד מדינה שלמה דניאל, החשוד שבאמצעות חשבונותיו בשוויץ עברו כספים מקונצרן האנרגיה הגרמני סימנס לבכירים בחברת החשמל בתמורה להטיית מכרזים, נמצא בשבועות האחרונים במגעים עם הפרקליטות תומר גנון, 2 תגובותלכתבה המלאה
אלא שהפעם נראה שהפרקליטות זהירה יותר. היא נכוותה בעבר מההסכם עם אהרונסון, שאמנם הפלילי את השופט לשעבר דן כהן אבל הותיר אחריו חור גדול בראיות. לא סתם חור - בור. 16 מיליון דולר ליתר דיוק. הפער בין הכסף שסימנס העולמית הודתה שהרעיפה על בכירים בחברת החשמל כדי שיטו מכרזים של מאות מיליוני שקלים, לבין הכסף שהגיע לכיסו של דן כהן.

שלמה דניאל, החשוד שמחשבונותיו עברו כספי השוחד לבכירי חברת חשמל. נמצא במגעים עם הפרקליטות, צילום: אוראל כהן שלמה דניאל, החשוד שמחשבונותיו עברו כספי השוחד לבכירי חברת חשמל. נמצא במגעים עם הפרקליטות | צילום: אוראל כהן שלמה דניאל, החשוד שמחשבונותיו עברו כספי השוחד לבכירי חברת חשמל. נמצא במגעים עם הפרקליטות, צילום: אוראל כהן

את דניאל הפרקליטות כבר בודקת בציציות. אחרי ששמר על זכות השתיקה בחקירותיו, היא זימנה אותו לספר בראשי פרקים מה הוא הולך לתת לה, לפני שתחליט אם לחתום איתו על הסכם עד מדינה. עד שמספר רק מה שנוח לו כבר היה לה. בהליך מעורבת פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), ליאת בן ארי שווקי, שחוששת מאוד לחזור על טעויות העבר. בשביל שדניאל יהנה ממה שניתן בעבר לגיסו, היא מתעקשת שהוא יספר הפעם את כל האמת. בלי חורים ובלי בורות.

כשהיא אוחזת עד מדינה, ראיות שהגיעו מרשויות החקירה בשוויץ ומה שמגדיר גורם המקורב לחקירה כ"התפתחות משמעותית", נראה שלרשות ני"ע יש הזדמנות סוף סוף לבוא חשבון עם כל מקבלי השוחד בחברה הממשלתית הגדולה בישראל. סגירת מעגל מתבקשת אחרי שחלפו 13 שנים מאז שאירעה אחת מפרשות השחיתות החמורות שהיו כאן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות