אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידס הפסידה 23 מיליון ליש"ט בעונת 2013/14 צילום: אימג'בנק, Gettyimages

לידס הפסידה 23 מיליון ליש"ט בעונת 2013/14

הקבוצה בחובות של יותר מ-35 מיליון ליש"ט לבעלים הקודמים ולבעלים הנוכחיים שלה

09.12.2014, 17:09 | שירות כלכליסט

לידס יונייטד, מליגת המשנה האנגלית, היא אחת מתשע קבוצות שקרוב לוודאי יספגו בשבועות הקרובים עונשים בדמות איסור על ההעברות, בשל הוצאות יתר בליגת המשנה, הצ'מפיונשייפ. בעונה שעברה דיווחה לידס על הפסד של 22.9 מיליון ליש"ט.

קראו עוד בכלכליסט

שחקן לידס. עלות השכר של לידס טיפס ל-22.4 מיליון ליש"ט מ-20 מיליון ליש"ט, על אף ירידה במספר הכולל של העובדים מ-206 ל-182., צילום: אימג שחקן לידס. עלות השכר של לידס טיפס ל-22.4 מיליון ליש"ט מ-20 מיליון ליש"ט, על אף ירידה במספר הכולל של העובדים מ-206 ל-182. | צילום: אימג'בנק, Gettyimages שחקן לידס. עלות השכר של לידס טיפס ל-22.4 מיליון ליש"ט מ-20 מיליון ליש"ט, על אף ירידה במספר הכולל של העובדים מ-206 ל-182., צילום: אימג

קווינס פארק ריינג'רס ולסטר צפויות לספוג קנסות כבדים, שיהיו בסביבות 30 מיליון ליש"ט ו-20 מיליון ליש"ט, בהתאמה, לאחר שצברו הפסדי עתק בעונת 2013-14, בסיומה עלו ליגה. העונשים הם במסגרת חוקי הפייר פליי הפיננסי.  בנוסף ללידס, בלקבורן, נוטינגהאם פורסט, בולטון, בורנמות', בירמינגהאם ומידלסבורו, ככל הנראה יענשו וההעברות שלהן יוגבלו בחלון ההעברות של ינואר. העונש יתרחב לחלונות נוספים אם לא יפתרו את הבעיות הפיננסיות שלהן.

לפי החוקים שאימצה הליגה, הקבוצות שמגזימות בהוצאות אך כתוצאה מכך זוכות להצלחה ומעפילות לפרמיירליג, יספגו קנסות – לדוגמה, קווינס פארק ריינג'רס ולסיטר.

העונש של לידס הוא כנראה הקטנה שבבעיות הקבוצה, שכן החשבונות לעונת 2013-14, שעוד לא פורסמו לציבור, חושפים בעיות פיסקאליות וחוסר ודאות. ההכנסות של לידס נפל ל-25.3 מיליון ליש"ט מ-28.6 מיליון ליש"ט בעונה הקודמת, על רקע ירידות בהכנסות ממכירת כרטיסים, חוזי שידור ומכירות מרצ'נדייז. הקבוצה דיווחה על הפסד של 20.4 מיליון ליש"ט, והפסד לפני מס של 22.9 מיליון ליש"ט.

החשבונות כוללים גם כמה נתונים מדאיגים, בראשם שלידס חייבת לגולף פיננס האוס (GFH) מבחריין, שמחזיקים ב-25% מהקבוצה, 20.9 מיליון ליש"ט. מעבר לכך, לבעלים מאסימו צ'לינו, הנאבק כיום בפסיקה של הליגה כי אינו ראוי לנהל את הקבוצה, חייבת הקבוצה 12.2 מיליון ליש"ט, שהזרים אליה ב-2014 בין באופן אישי או דרך חברות בלונדון ובאיטליה.

צ'לינו, נוכל שהורשע, הודיע בשבוע שעבר כי הוא מתכוון להעביר מימון נוסף של 15 מיליון ליש"ט, ו-GFH תספק 5 מיליון ליש"ט. אולם נראה שבפועל GFH לא תעביר כספים נוספים אלא תמחק תשלום מתוכנן של 5 מיליון ליש"ט שסלינו עצמו היה אמור להעביר אליהם ב-14 בדצמבר, בקשור להשתלטות שלו.

עלות השכר של לידס טיפס ל-22.4 מיליון ליש"ט מ-20 מיליון ליש"ט, על אף ירידה במספר הכולל של העובדים מ-206 ל-182.

GFH וצדדים קשורים אחרים לקחו כסף מהמועדון בעונת 2013-14 בדמות 2 מיליון ליש"ט בריביות על הלוואות. הם גם חייבו את לידס ב-3.4 מיליון ליש"ט עבור שירותים שלא פורטו, אם כי בחשבונות מציינים כי החשבוניות הללו נמצאות במחלוקת. עלייה בהוצאות של לידס בתקופה שבה נרשמה ירידה בהכנסות, בנוסף ל-2 מיליון ליש"ט שהוציאו על "תשלומים משפטיים ומקצועיים" ו"עלויות ניהול", מצביעים גם כן על רמות מוגזמות של הוצאות לא מפורטות עבור מי שנחשבת במונחים עסקיים "חברה קטנה".

לידס קרוב לוודאי שלא תערער על הגבלת ההעברות שתוטל עליה, אך קווינס פארק ריינג'רס ככל הנראה תחליט לערער משפטית על הקנס, שצפוי לעמוד על 30 מיליון ליש"ט. החישוב המורכב מבוסס על ההערכה שההפסדים יעמדו על 40 מיליון ליש"ט. כספי הקנסות יועברו לצדקה.

אם קווינס פארק ריינג'רס תסרב לשלם ולאחר מכן תרד ליגה, בליגת הכדורגל הודיעו שהקבוצה לא תוכל לשחק בליגות המשנה, כך שתיאלץ לשלם או שתעמוד בפני הרחקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות