אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסי אברהמי ישלם 40 מיליון שקל על מלון נטוש באילת צילום: יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

יוסי אברהמי ישלם 40 מיליון שקל על מלון נטוש באילת

הזכייה של חברת יוסי אברהמי במכרז היא בשורה לבעלי הדירות במלון, ובהם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שאולי יקבלו פיצוי על השקעתם לאחר 15 שנים. שיקום הבניין צפוי להתחיל עם אישור העסקה

10.12.2014, 07:58 | יעל דראל
כ־15 שנה לאחר שננטש צפוי מבנה המלון דורטל סול באילת להיהרס: ל"כלכליסט" נודע כי חברת יוסי אברהמי זכתה במכרז של כונסי הנכסים של המלון תמורת כ־40 מיליון שקל. זכייתו של אברהמי במכרז עדיין כפופה לאישור בית המשפט, אולם על פי הערכות, בכוונתו לשפץ את המלון ולהכשירו כמלון דירות.

מלון הדירות דורטל סול, הסמוך למלונות קלאב הוטל ומרידיאן, משתרע על פני מגרש של 10 דונם שבו שטח בנוי של 25 אלף מ"ר המיועד למלונאות. המתחם, הממוקם סמוך לקניון מול הים, כולל כיום את שלד בית המלון, שבו קומת מרתף, קומת קרקע ושש קומות, ובהן 301 יחידות נופש ושטחים ציבוריים - בריכה, משרדים וחנויות. אם בית המשפט יאשר את העסקה, העבודות לשיקומו צפויות לצאת לדרך כבר בשבועות הקרובים בכפוף לאישור העסקה בבית המשפט.

מלון דורטל סול באילת , צילום: יוסי דוס סנטוס מלון דורטל סול באילת | צילום: יוסי דוס סנטוס מלון דורטל סול באילת , צילום: יוסי דוס סנטוס

המלון דורטל סול, שהוקם בסוף שנות השמונים בשם סונסטה (על שם המלון המיתולוגי שנסגר באותה התקופה בטאבה), כלל 301 יחידות נופש, ש־279 מהן נמכרו לרוכשים שונים, ובהם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי. על פי ההסכם המקורי, רוכשי הדירות קיבלו את הזכות להשתמש ביחידותיהם במשך 60 יום בשנה, ואילו ביתרת הזמן אמור היה המלון להשכיר אותן ולהעביר כ־70% מהרווחים לבעלי היחידות. אלא שכמה שנים לאחר בנייתו נקלעו החברות היזמיות לקשיים כלכליים, ואחרי שבית המשפט העביר את הניהול לידי כונסי נכסים מונתה דורטל לחברת ניהול הנכס. בהמשך, בין השאר בשל סכסוכים בין בעלי היחידות, הפסיקה דורטל את פעילותה, ובשנת 2000 סגרו כונסי הנכסים מטעם בנק לאומי (אשר ליווה את הקמת הפרויקט והפך לנושה המרכזי) את שערי המלון בצו בית משפט, ובפני הרוכשים נחסמה הגישה לדירות. מאז נותר המלון סגור ונטוש, וברבות השנים הפך המבנה למפגע סביבתי לאחר שפרצו בו שריפות בעקבות הצתות.

זכייתה של חברת יוסי אברהמי במכרז היא בשורה לבעלי הדירות, הצפויים לקבל מידי הכונס חלק מהשקעתם לפני כשני עשורים. כונסי הנכסים אשר מונו למלון ועומדים מאחורי מכרז המכירה הם עו"ד בני ברץ ממשרד פרל כהן צדק.

החברה של יוסי אברהמי פועלת בתחום הייזום והבנייה יותר מ־30 שנה, ועיקר פעילותה הוא באילת – אברהמי אחראי לבניית כ־1,800 יחידות דיור בעיר, ממגורי יוקרה כדוגמת גולף רזידנס ולה־פולמורה ועד לפרויקטים כגון פארק ים, וכן בניית טיילת רויאל וטיילת אלמוג. בחברת יוסי אברהמי אישרו את הזכייה במכרז, אך סירבו להוסיף פרטים עד שבית המשפט יאשר את העסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות