אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זקן לא ממהר לקחת למאור ורף את הבונוס: "בתום חקירת לאומי נבדוק אחריותם" צילום: עמית שעל

זקן לא ממהר לקחת למאור ורף את הבונוס: "בתום חקירת לאומי נבדוק אחריותם"

המפקח על הבנקים אמר את הדברים היום בדיון בוועדת הכלכלה בנושא חקירת העלמות המס בארה"ב במסגרתה עלתה אפשרות כי בכירי לאומי גליה מאור ואיתן רף יידרשו להשיב בונוסים שניתנו להם בתקופת כהונתם

10.12.2014, 10:08 | תומר ורון
"בתום החקירה האמריקאית נחקור היבטים של התנהלות הבנק ונבדוק גם את האחריות של נושאי משרה", כך אמר הבוקר (ד') המפקח על הבנקים, דודו זקן בדיון בוועדת הכלכלה בנושא חקירות הבנקים בארה"ב. "קופצים ישר לדבר על בונוסים אבל צריך קודם לבדוק את הדברים ורק אחר כך נפעל ונסיק מסקנות".

קראו עוד בכלכליסט

בלעדי ל"כלכליסט" ההסתבכות של לאומי עם ארה"ב בפני סיום בנק לאומי צפוי לחתום בקרוב על הסדר סופי עם הרשויות האמריקאיות לתשלום קנסות והכנסת פעילותו בארה"ב לפיקוח רגולטורי בעקבות פרשת העלמות המס. היקף תשלומי הקנסות מגיע ל־400 מיליון דולר תומר ורון, 10 תגובותלכתבה המלאה
היועץ המשפטי של בנק לאומי, חנן פרידמן, השתתף גם הוא בדיון ואמר כי "אחרי הרבה מאוד התייעצויות, הנהלת בנק לאומי הגיעה למסקנה שנכון יהיה להגיע להסדר עם הרשויות, כמו שבנקים רבים בעולם עשו. אין לנו ברירה אחרת אלא להגיע להסדר. המטרה שלנו היא להגיע להסדר הכי זול והכי מהיר כדי להוריד את העננה הזו מעלינו. אנחנו אופטימיים שאנחנו ממש ממש בסוף".

הבוקר פורסם ב"כלכליסט" כי בנק לאומי נמצא על סף סגירה של הסדר סופי מול הרשויות האמריקאיות. ההסדר יכלול תשלום קנס של 1.45 מיליארד שקל כאשר יחד עם הוצאות על עורכי דין ורואי חשבון יסתכם היקף הפרשה ב-1.7 מיליארד שקל.

המפקח על הבנקים, דודו זקן. "קופצים ישר לדבר על בונוסים אבל צריך קודם לבדוק את הדברים ", צילום: ענר גרין המפקח על הבנקים, דודו זקן. "קופצים ישר לדבר על בונוסים אבל צריך קודם לבדוק את הדברים " | צילום: ענר גרין המפקח על הבנקים, דודו זקן. "קופצים ישר לדבר על בונוסים אבל צריך קודם לבדוק את הדברים ", צילום: ענר גרין

ח"כ אבישי ברוורמן (העבודה) ניהל את הדיון ואמר כי "המשכורת של ראשי הבנקים הן מופקרות ולא קשורות לביצועים. זה משכורות שניתנות כרנטה של כוח, אין לזה שום קשר למודלים הכלכליים, יש תשואה לגודל אבל כשקורה משהו אף אחד לא לוקח אחריות. זה כשל מהותי של הקפיטליזם הפיננסי".

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) הייתה ישירה יותר והוסיפה כי "צריך לדבר בשפה הנכונה. בנקים לא מקבלים החלטות, הם לא ישות עצמאית, זה בסופו של דבר החלטה של נושאי משרה והם אפשרו את זה ונהנו מזה. בכירי בנק לאומי וביניהם גליה מאור, הם הלכו הביתה עם בונוסים שמנים, אפשר לדבר עד מחר על שיפוי - בסופו של דבר הקנס ישולם מהחשבונות בבנק בעוד הבונוסים כבר בחשבונות של הבכירים".

גלאון הציבה בפני המדינה והמפקח שתי דרישות. "אני חושב שהחשבת הכללית צריכה לכנס אסיפת מניות כללית כדי לדון בנושא וצריך לדרוש להטיל אחריות אישית על נושאי בכירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות