אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההמלצות של אפסילון: הרבה נדל"ן, מעט טכנולוגיה ובנק אחד צילום: שאטרסטוק

המלצות 2015

ההמלצות של אפסילון: הרבה נדל"ן, מעט טכנולוגיה ובנק אחד

מחלקת המחקר של בית ההשקעות הולכת חזק על רבוע נדל"ן של דודי ויסמן ועל אפריקה נכסים של לב לבייב. מה פיזור תיק ההשקעות המועדף על אפסילון ומה הם חושבים שיקרה לדולר בשנה הקרובה?

15.12.2014, 13:05 | שי סלינס

מחלקת המחקר של בית ההשקעות אפסילון מתכוננת לשנה החדשה והולכת חזק על הנדל"ן של דודי ויסמן ועל הנכסים של לב לבייב. מה פיזור תיק ההשקעות המועדף על אפסילון ומה חושבים ומה יהיה שער הדולר בעוד שנה. פרויקט "המלצות 2015" של כלכליסט נמשך - עם בית ההשקעות אפסילון שבניהולו של שמואל פרנקל.

לחצו כאן להמלצות של בנק דיסקונט ל-2015

מניות

רבוע נדל"ן. תשואה ב-2014 - 1%

החברה נמצאת בשלבי יזום מתקדמים של מספר פרויקטים. לקראת סוף שנת 2015 צפויה רבוע נדל"ן להשלים בנייתו של פרויקט הדגל "השוק הסיטונאי" שלהערכתנו צפוי לייצר ערך רב משום שהרווח היזמי עדיין לא קיבל את הביטוי המלא בדוחותיה הכספיים. כ-95% מהדירות בפרויקט כבר מכורות וכ-55% משטחי הקניון מושכרים מראש לשוכרי עוגן.

 

הבנק הבינלאומי. תשואה ב-2014 - 2%-

 

לבנק מיקוד עסקי טוב במגזרים צומחים כגון שוק ההון, המגזר הערבי ועסקים קטנים. מדובר בבנק שמרני עם הלימות הון הכי גבוהה במערכת הבנקאית אשר מאפשרת לו כבר היום לחלק דיבידנד המשקף תשואה שנתית של כ-5%-7%. הבנק נסחר היום לפי מכפיל של 0.8 בלבד.  

 

 

נובה. תשואה ב-2014 - 14%

 

מרבית הפוטנציאל של החברה צפוי לבוא לידי ביטוי במהלך השנים הקרובות כתוצאה מאימוץ טכנולוגיות חדשות שנובה כבר החלה בפיתוחן. בנוסף כשמתעלמים מהפוטנציאל העתידי ומסתכלים רק על התמחור האבסולוטי, מחיר המניה נראה אטרקטיבי. החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-290 מיליון דולר כאשר בקופתה כ-115 מיליון דולר במזומן ללא חוב.

אפריקה נכסים. תשואה ב-2014 - 9%

 

במהלך שנת 2014 החברה השלימה בנייה של מספר נכסים וביצעה מימון מחדש בסכום מצטבר של כ-1.7 מיליארד שקל. כמו כן, החברה נמצאת בתנופת בנייה ופיתוח של מספר פרויקטים מבטיחים שצפויים להגדיל את התזרים של החברה. להערכתנו בשנה הקרובה החברה תממש נכסים שהגיעו לכדי מיצוי הפוטנציאל ותחלק דיבידנד של כ-200 מיליון שקל (תשואה של כ-12%).

 

לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל, צילום: אריאל שרוסטר לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל | צילום: אריאל שרוסטר לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל, צילום: אריאל שרוסטר

 

חילן. תשואה ב-2014 - 8%

 

ביוני האחרון החברה רכשה את פעילות נס בישראל בתמורה ל-42 מיליון דולר. הרכישה בוצעה בהון זר ובריבית נמוכה כך שחילן לא השקיעה שקל מתוך היתרות המאזניות שלה. אנחנו מאמינים שהנהלת החברה תצליח להביא את הרווחיות של נס לרווחיות דומה של מטריקס וחברות דומות בענף ושמדובר ברכישה הזדמנותית שעדיין לא מקבלת ביטוי ראוי בתמחור החברה.

  

אג"ח

אספן גרופ אג"ח ה' מח"מ 3.2 שנים. תשואה - 4.6%

 

אג"ח מדורג ע"י מידרוג ברמה של A3. בשנים האחרונות החברה מבצעת רכישות של נכסים מניבים בעיקר בהולנד ובגרמניה בתשואות גבוהות של 7%-10% ובגינם מקבלת מימון בריביות נמוכות. הנכסים הנרכשים לרוב מושכרים לשוכרים בינלאומיים גדולים לתקופות ארוכות.

 

לוינשטיין הנדסה אג"ח ג' 4.7 תשואה - 4.7%

 

להערכתנו לחברה הנהלה מנוסה ואיכותית אשר שומרת על התנהלות שקולה עם רמות מינוף נמוכות. ההחזקה העיקרית של החברה היא חברת נדל"ן מניב לוינשטיין נכסים שמרבית נכסיה ממוקמים במרכז הארץ, משוכרים בתפוסה המתקרבת ל-100%. גם חברת הבת לוינשטיין נכסים מתנהלת עם רמות מינוף נמוכות ומייצרת תזרים שוטף גבוה ויציב שמאפשר לה מדי שנה לעלות לחברת האם דיבידנד משמעותי.

 

דודי ויסמן, בעל השליטה ברבוע נדל"ן, צילום: אביגיל עוזי דודי ויסמן, בעל השליטה ברבוע נדל"ן | צילום: אביגיל עוזי דודי ויסמן, בעל השליטה ברבוע נדל"ן, צילום: אביגיל עוזי

 

רבוע נדל"ן ה' 6.3 3.1% צמוד

 

החברה צפויה לסיים מספר פרויקטים בשנה הקרובה ולהגדיל בצורה משמעותית את תזרים המזומנים שלה. כמו כן, לחברה יחסי מינוף וכיסוי טובים, קופת מזומנים דשנה ונכסים לא משועבדים בהיקף של כ-2 מיליארד שקל. אגרת החוב מדורגת ע"י מדרוג ברמה של A1.

 

אמות אג"ח ב' 5.6 1.9% צמוד

 

מדובר בחברה איכותית בעל תיק נכסים מבוזר גם ברמה העסקית וגם ברמה הגיאוגרפית כאשר כ-67% מנכסי החברה ממוקמים במרכז הארץ. לחברה רמת מינוף שמרנית של כ-52% ונכסים לא משועבדים בסך של כ-5.5 מיליארד שקל (כ-70% מסך הנדל"ן להשקעה). אגרת החוב מדורגת ע"י מדרוג ברמה של Aa3. בהשוואה לאגרות חוב של חברות אחרות ברמת דירוג דומה להערכתנו התשואה הגלומה באגרת זו הינה אטרקטיבית.

 

בראק אן וי אג"ח ג'. תשואה - 8.1%

 

מדובר בחברה עם הנהלה חזקה שלאורך השנים מוכיחה את יכולתה להשביח את ערך החברה. לצד זאת לחברה ישנו מיקוד עסקי מאוד ברור והיא פועלת רק בגבולות גרמניה ב-3 סגמנטים בלבד: דירות להשכרה, מרכזים מסחרים עם שוכרי עוגן ופרויקט בנייה למגורים בעיר דיסלדורף. פרויקט הבנייה למגורים אשר צפוי לכלול כ-1,000 יח""ד ממוקם בעיר דיסלדורף בעלת חוסן כלכלי גבוה, בה קצב התחלות הבנייה אינו מדביק את קצב גידול האוכלוסייה, ועד שנת 2020 צפוי להיות מחסור של כ-20 אלף יחידות דיור. החברה מוכרת את הדירות בקצב מצוין עם רווח יזמי מרשים וקיים צפי לעלייה במחיר המכירה הממוצע למ"ר. מדובר בפרויקט בעל פוטנציאל גדול וצפוי להגדיל את התזרים של החברה באופן משמעותי בשנים הקרובות.

 

פיזור תיק ההשקעות

מניות חו"ל 20%

מניות ישראל 10%

קונצרני 40%

ממשלתי 30%

 

מה נראה ב-2015?

דולר 4.05 שקלים

יורו 4.75 שקלים

מדד תל אביב 100 ב-1,415 נקודות (עלייה של 7%)

דאו ג'ונס ב-19,000 נקודות

מחר יפורסמו ההמלצות של הבנק הבינלאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות