אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק על הסכם השכר בלאומי מתחמם: "ההנהלה מציגה דרישות מנותקות מהמציאות" צילום: עומר הכהן

המאבק על הסכם השכר בלאומי מתחמם: "ההנהלה מציגה דרישות מנותקות מהמציאות"

המו"מ בין ההנהלה לעובדים נמצא בשלבים הראשונים אך כבר עתה נראה כי יהיה קשה לגשר על המחלוקות בין הצדדים; הפיצוץ עשוי להגיע בינואר הקרוב על רקע תוספת ותק שהוועד דורש מההנהלה

10.12.2014, 13:48 | תומר ורון
המאבק על הסכם השכר בבנק לאומי מתחמם: בשבועות האחרונים החלו הדיונים הראשוניים בין הנהלת הבנק בראשות ראש חטיבת משאבי אנוש, דני כהן לבין יו"ר ועד עובדי לאומי, מירי רובינו ונראה כי התהליך רחוק מסיום.

קראו עוד בכלכליסט

המשא ומתן בלאומי הוא אחד הדברים המעניינים שקורים עתה במערכת הבנקאית מאחר שכן להסדר זה צמודים גם הסכמי השכר בבנק הבינלאומי, בבנק אגוד ובבנק מרכנתיל, ומבחינה היסטורית הסכם העבודה בלאומי נחשב כסמן לרמות השכר במערכת כולה.

הדיונים נמצאים בשלבים ראשוניים, אך ממכתב ששלחה רובינו לעובדים עולים כבר מספר נקודות מחלוקת ביניהם דרישות של ההנהלה לבטל את תוספת אחוז הוותק לעובדי לאומי, להקטין את אחוזי התוספת על קידום שנתי, להקטין את מימון שכר הלימוד להשכלה גבוהה ודרישה של הבנק לפיטורי חמישה עובדים בשנה מבלי להידרש לאישורי הוועד. בוועד העובדים דחו את דרישות ההנהלה.

מירי רובינו, יו"ר ועד העובדים בבנק לאומי, צילום: יונתן בלום מירי רובינו, יו"ר ועד העובדים בבנק לאומי | צילום: יונתן בלום מירי רובינו, יו"ר ועד העובדים בבנק לאומי, צילום: יונתן בלום

"לאור תהליך ההתייעלות העמוק שהתקיים בבנק בשנים האחרונות ולאור התוצאות המצויינות בשנה זו, שמרביתם הושגו בזכות העובדים, ועל אף החלטות פיננסיות מוטעות אשר גרמו למחיקות ענק, קיווינו שהנהלת הבנק מעריכה את שיתוף הפעולה ותגיע למו"מ בידיים נקיות", כתבה רובינו לעובדים. "לצערנו, זה לא קרה והנהלת הבנק העלתה דרישות מנותקות מהמציאות".

המשא ומתן עשוי להגיע לפיצוץ כבר בינואר הקרוב שכן בוועד העובדים טוענים כי ההנהלה לא מתכוונת לשלם את אחוז תוספת הוותק כבר מתחילת 2015. "אנו עומדים על כך שתשולם ללא קשר לחידוש ההסכמים הקיבוציים", ציינה רובינו.

רובינו תקפה השבוע גם את המפקח על הבנקים, דודו זקן, על כך שאמר כי הוא מצפה כי תוספת השכר האוטומטית בגובה של 5.8% תבוטל. יו"ר ועד לאומי כתבה כי "אני מקווה שהמתקפה הזו איננה קריצה למעסיקים עתידיים כפי שעשו קודמיך בתפקיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות