אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל דורשת מאוצר התיישבות היהודים להפחית מספר חברי הדירקטוריון צילם: אוראל כהן

כלל דורשת מאוצר התיישבות היהודים להפחית מספר חברי הדירקטוריון

עיקר הפעילות של אוצר התיישבות היהודים היא החזקה פאסיבית ב-5% ממניות בנק לאומי. כלל, המשקיע המוסדי הגדול בחברה, דורש כעת דירקטוריון רזה יותר מ-15 חבריו

10.12.2014, 14:22 | רחלי בינדמן

חברת כלל ביטוח בניהולו של איזי כהן דורשת מחברת אוצר ההתיישבות היהודית, שעיקר פעילותה היא החזקה במניות בנק לאומי (5%), להקטין את דירקטוריון החברה.

בדיווח חריג לבורסה הודיעה החברה, הנמצאת בשליטת נכסי כספי השואה וההסתדרות הלאומית, כי חברת כלל, המחזיקה ב-7.3% ממניות החברה (ו-3.75%) מזכויות ההצבעה, שלה דורשת לכנס אסיפה שבה תעלה לסדר היום דרישתה להקטין את מצבת הדירקטורים.

 "לדעת כלל, לאור פעילותה של החברה, שהינה בעיקר החזקה פסיבית במניות בנק לאומי, אין כל צורך וסבירות בקיום דירקטוריון המונה 15 חברים. דירקטוריון בסדר גודל כזה מביא לחוסר יעילות בניהול עבודת הדירקטוריון כמו גם לבזבוז כספים כתוצאה מתשלום מיותר של שכר דירקטורים", הבהירו כלל במכתב ששיגרו להנהלת החברה.

 כלל מבקשת להקטין את הדירקטוריון למספר חד ספרתי של דירקטורים. חברת אוצר התיישבות היהודים נסחרת בבורסה לפי שווי של 643 מיליון שקלים. בין בעלי המניות הבולטים מלבד כלל ניתן למנות גם את חברות הביטוח הפניקס והראל ואת בית ההשקעות אקסלנס. אמיר פלד הוא יו"ר דירקטוריון החברה.

דירקטוריון, צילום: שאטרסטוק דירקטוריון | צילום: שאטרסטוק דירקטוריון, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות