אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חובבי ההורדות באבל: אתר Pirate Bay הוסר מהרשת צילום מסך: http://thepiratebay.org/

חובבי ההורדות באבל: אתר Pirate Bay הוסר מהרשת

משטרת שטוקהולם פשטה על משרדי האתר והחרימה מחשבים, שרתים וציוד, בגין שיתוף קבצים בלתי חוקי. חובבי הורדות הסרטים, הסדרות והמשחקים ייאלצו לפנות לאתרי טורנט אחרים

10.12.2014, 15:54 | עומר כביר

אין מאיפה להוריד את "הומלנד" ו"המפץ הגדול": כמה מאתרי שיתוף הטורנטים הפופולריים בעולם, ובראשם פיירט ביי המיתולוגי, אינם זמינים לגולשים מאז אתמול (ג').

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של אתר חדשות שיתוף הקבצים TorrentFreak, לפחות במקרה של פיירטביי נסגר האתר בעקבות פשיטה של המשטרה השבדית על שרתיו.

שיתוף הקבצים נתקל במהמורה בדרך, צילום: שאטרסטוק שיתוף הקבצים נתקל במהמורה בדרך | צילום: שאטרסטוק שיתוף הקבצים נתקל במהמורה בדרך, צילום: שאטרסטוק

מאתמול לא יכולים חובבי ההורדות לגשת לאתרי שיתוף טורנטים בולטים דוגמת פיירט ביי, EZTV, Torrage ו-Istole. בהתחלה אולי קיוו הגולשים שמדובר בתקלה זמנית שנובעת מכשל טכני - אך לאחר כמה שעות נודע שפיירטביי שותק אחרי שמשטרת שטוקהולם פשטה על משרדי האתר והחרימה שרתים, מחשבים וציוד נוסף.

“במקום היו כמה שוטרים ומומחי מחשבים", נמסר מרשויות התביעה בעיר. “כמה שרתים הוחרמו, אני לא יכול לומר כמה". בנוסף, ייתכן שאחד מעובדי האתר עוכב לחקירה או נעצר.

נכון לעכשיו פיירט ביי והאתרים האחרים לא חזרו לפעילות ולא ברור מתי יעלו לאוויר. עם זאת, הדבר לא צפוי להשפיע משמעותית על פעילות מורידי הקבצים, שיכולים להשתמש באתרים רבים אחרים שפועלים ללא הפרעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות