אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דצמבר של חגיגות צילום: באדיבות בית הגפן

דצמבר של חגיגות

פרויקטים אמנותיים מרתקים שמיועדים לכל המשפחה ייערכו בחנוכה בחיפה ובירושלים. וגם: מכירת אמנות חברתית, שיא במחיר ישראלי ליצירה של מרדכי ארדון, בית ספר חדש לאמנות בהרצליה ומסיבות לצד אמנות במיאמי

11.12.2014, 10:07 | רעות ברנע

במקביל לאירועי החנוכה יתקיימו בדצמבר פרויקטים חגיגיים של אמנות לכל המשפחה. במסגרת פסטיבל החג של החגים בחיפה תוצג התערוכה המרכזית "חוכמת ההמונים" - מסלול של יצירות המוצגות במרחב הציבורי ומספקות השתתפות פעילה לצופים.

נקודת ההתחלה היא בגלריית בית הגפן, וממנה יוצאים לרחובות המושבה הגרמנית. בתערוכה יוצגו עשרות עבודות של אמנים בני שלוש הדתות, שחוגגות יחדיו את "החג של החגים".

פרטים: 27–11 בדצמבר, חינם. haifahag.com

בירושלים מתקיימים גם השנה אירועי חמשושלים, ובהם תערוכות, מופעי מוזיקה ותיאטרון. התערוכה "תארוחה" תוציא את האמנות מהגלריות לחללים מעט שונים - בתי מלון. 15 אמנים מציגים במסגרתה ב־15 בתי מלון ברחבי העיר, ובהם יעל סלומה שמציגה במלון המלך דוד; ונלי לורך במלון וולדורף אסטוריה. האמנים התבקשו לדמיין שהמלונות הם בתיהם לרגע, וליצור עבודות שמותאמות במיוחד לחלל האלטרנטיבי הזה.

פרטים: בסופי השבוע עד 27–25 בדצמבר, חינם. hamshushalayim.co.il

מכירת "לחם ושושנים". המכירה השנתית "לחם ושושנים" תתקיים בסוף השבוע האחרון של דצמבר בדרום תל אביב. את האירוע, שמתקיים זו השנה התשיעית, מארגנים ארגון העובדים מען ועמותת סינדיאנת הגליל, הפועלים מ־2004 כדי לקדם תעסוקה הוגנת של נשים ערביות בישראל.

בין האמנים המשתתפים השנה: מיכל נאמן, ארם גרשוני וזויה צ'רקסקי, שימכרו את יצירותיהם במחירים הנעים בין 50 דולר ל־15 אלף דולר. החידוש המרכזי השנה יהיה סיורים מודרכים לקהל ופעילות מיוחדת לילדים בשבת בצהריים.

פרטים: 26–27 בדצמבר, חינם, מתחם קסטיאל AS IS, משה מאור 2 תל אביב. breadandroses.org.il

ציור להדפסה על חולצות זויה צ ציור להדפסה על חולצות זויה צ'רקסקי ציור להדפסה על חולצות זויה צ

שיא מכירות ישראלי. שיא חדש במחיר ליצירה של אמן ישראלי נקבע בסוף השבוע שעבר, כש"התעוררות" - יצירת שמן על בד של מרדכי ארדון מ־1969 - נמכרה ב־821 אלף דולר. היצירה נמכרה במכירה השנתית של אמנות ישראלית ויהודית שמקיים בית המכירות סותבי'ס מדי דצמבר בניו יורק. הקונה האנונימי רכש אותה בשיחת טלפון. מכירה מרשימה נוספת באותו אירוע היתה היצירה "ירושלים" של ראובן רובין, שנמכרה תמורת 653 אלף דולר.

"התחרות הערה מצד אספנים", אומרת סיגל מרדכי, מנכ"לית סותבי'ס ישראל, "מעידה על התחזקות מעמדה של האמנות הישראלית בשוק הבינלאומי".

התעוררות של ארדון. 821 אלף דולר התעוררות של ארדון. 821 אלף דולר התעוררות של ארדון. 821 אלף דולר

בית ספר חדש לאמנות. בהרצליה ייחנך בקרוב משכנו החדש של בסיס - בית ספר לאמנות ותרבות, שנפתח ב־1993 ופעל עד 2013 בכפר הנוער הדסה נעורים. בית הספר יכלול מגמות לציור, צילום ופיסול ויתפרס על שבע קומות. עם שינוי המיקום גויס גם סגל חדש, המורכב מבכירי עולם האמנות הישראלי: בראש בית הספר יעמוד יעקב דורצ'ין, את הפעילות התרבותית ירכז יאיר גרבוז, ובין אנשי הסגל גם מיקי קרצמן ויעקב מישורי. ההרשמה לשנת הלימודים הבאה תחל בפברואר 2015.

אמנות וסלבס במיאמי. יריד ארט באזל מיאמי ביץ', יריד האמנות המסחרי הגדול בארצות הברית ואח ליריד המקורי שמתקיים בשוויץ, התקיים השבוע בפלורידה. היריד מזוהה בעיקר עם שוק האמנות הדרום־אמריקאי, אבל כל הגלריות המובילות בעולם מתייצבות בו ומוכרות את מיטב מרכולתן.

במקביל ליריד, שמתקיים בפעם ה־13, נערכו כעשרה ירידי לוויין בתחומי האמנות והעיצוב השונים, אבל השנה, יותר מכל דבר אחר, הפכה מיאמי למוקד חגיגות ומסיבות. האתרים אמנם דיווחו על ציור של פיקאסו שנמכר במיליון דולר וסדרת עבודות של רוברט אינדיאנה שהכניסה 3 מיליון דולר, אבל אור הזרקורים הופנה לעבר הסלבס שהגיעו: מאוון ווילסון ודיוויד שווימר ועד קים קרדשיאן ומיילי סיירוס. כולם השתתפו בחגיגות, ויש כאלה שאפילו ניצלו את הביקור להתרשם מעט מאמנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות