אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנשי השנה של "טיים" - הלוחמים באבולה צילום: איי אף פי

אנשי השנה של "טיים" - הלוחמים באבולה

ננסי גיבס, עורכת המגזין: "שאר העולם יכול לישון טוב בלילה משום שקבוצה של גברים ונשים מוכנים להתייצב ולהילחם"

10.12.2014, 19:14 | שירות כלכליסט

מגזין "טיים" הכריז היום על איש השנה ל-2014 - הלוחמים באבולה. הנגיף גבה השנה את חייהם של 6,331 בני אדם, מרביתם בגינאה, ליבריה וסיירה לאון.

עורכת המגזין היוקרתי ננסי גיבס שיבחה את "האנשים בשטח, הכוחות המיוחדים של 'רופאים ללא גבולות', הצוות הרפואי של ארגון Samaritan's Purse ורבים אחרים מכל רחבי העולם שנלחמו לצד רופאים ואחיות מקומיים, נהגי אמבולנס וצוותי קבורה". היא גם ציינה שהמחלה פגעה גם ברופאים ובאחיות. היא כתבה עוד כי "כל מי שרוצה לטפל בקורבנות האבולה לוקח את הסיכון של הפיכתו לקורבן בעצמו".

אנשי השנה של "טיים", צילום: איי אף פי אנשי השנה של "טיים" | צילום: איי אף פי אנשי השנה של "טיים", צילום: איי אף פי

"שאר העולם יכול לישון טוב בלילה משום שקבוצה של גברים ונשים מוכנים להתייצב ולהילחם", כתבה גיבס. "בגלל הפעולות הבלתי נלאות של אומץ וחמלה, משום שקנו לעולם זמן לחזק את ההגנות שלו, בגלל הסיכון, בגלל העקביות, בגלל ההקרבה והצלת החיים".

"טיים" פרסם חמישה עמודי שער ועליהם תמונות של רופאים, אחיות ונהגי אמבולנסים שנטלו חלק במלחמה באבולה, בהם הרופא האמריקני ד"ר קנט ברנטלי. ברנטלי נדבק באבולה בזמן שטיפל בחולים בליבריה, הוטס לקבלת טיפול רפואי בארצות הברית והצליח לגבור על המחלה. 

הזוכה בתואר בשנה שעברה היה האפיפיור פרנסיסקוס, והשנה הצליחו הלוחמים באבולה לגבור על המפגינים בפרגוסון, מיזורי (מקום שני), על נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (מקום שלישי), על נשיא חבל כורדיסטן מסעוד ברזני (מקום רביעי) ועל המיליארדר הסיני ומייסד "קבוצת עליבאבא" ג'ק מא (מקום חמישי).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות