אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווימבלדון הוגרלה נגד ליברפול אבל לא תעלה את מחירי הכרטיסים למשחק

ווימבלדון הוגרלה נגד ליברפול אבל לא תעלה את מחירי הכרטיסים למשחק

קבוצת הכדורגל וימבלדון לא מתכוונת לנצל את ההגרלה החלומית שהשיגה במשחק בגביע האנגלי נגד ליברפול כדי להרוויח עוד כסף, זאת לאחר שהוחלט לשמור את מחירי הכרטיסים בליגת הרביעית על מחיר קבוע שינוע בין 4-25 ליש"ט

11.12.2014, 14:05 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל ווימבלדון לא מתכוונת לנצל את ההגרלה החלומית שהשיגה במשחק הגביע האנגלי נגד ליברפול כדי להרוויח עוד כסף, זאת לאחר שהוחלט לשמור את מחירי הכרטיסים בליגת הרביעית על מחיר קבוע שינוע בין 4-25 ליש"ט.

קראו עוד בכלכליסט

סטיבן ג סטיבן ג'רארד ומריו באלוטלי. מגיעים לווימבלדון | צילום: איי אף פי סטיבן ג

מדובר בשינוי מרענן בכדורגל, שכן המחירים בליגה הבכירה כבר עקפו את רף ה-100 ליש"ט, והוא מחזק את הרוח האמיתית של התחרות. המשחק בין ווימבלדון לליברפול הוא שחזור של גמר הגביע מ-1988.

בווימבלדון, קבוצת האוהדים הראשונה בבריטניה, גם בוחנים אפשרות להתקין מושבים זמניים במגרש קינגסמדו, אך אין הרבה מקום להרחיב את התפוסה הנוכחית של 4,720 מושבים. פירוש הדבר, שההכנסות ממכירות כרטיסים לאחר מע"מ, יעמדו על סביבות 60 אלף ליש"ט, אותן יצטרכו לחלוק עם ליברפול והתאחדות הכדורגל האנגלית (FA).

הקבוצה תוכל להרוויח 144 אלף ליש"ט, אם המשחק שיתקיים בסוף השבוע הראשון של ינואר או מיד אחריו, ייבחר בין חמשת המשחקים שישודרו בטלוויזיה. אך מעבר להכנסה הנוספת, שצפויה להעלות את תקציב ההעברות והשכר של הקבוצה, שעומד כעת על 1.1 מיליון ליש"ט, התיקו מול ליברפול מסמל צעד אמוציונאלי בלידה מחדש של מועדון, שאבד כשההתאחדות דחתה את התכנית של הבעלים הקודמים לעבור למילטון קיינס ולשנות את השם למילטון קיינס דונס.

"זוהי אבן דרך משמעותית בהתפתחות של המועדון", הגיב המנכ"ל אריק סמואלסון. "לחשוב שהתחלנו בווימבלדון בלי שחקנים או ציוד. כשחושבים על כמה התקדמנו מאז, עוברת צמרמורת בגוף. היה את המשחק התחרותי הראשון שלנו, את המשחק הראשון שלנו באגרטל האתגר של התאחדות הכדורגל (FA Vase), משחק גביע נגד קבוצה מהפוטבול ליג, עלייה לליגה המחוזית הראשונה, השגת מגרש משלנו וחזרה לליגות המקצועניות (פוטבול ליג) והניצחון בבקינגהמשייר".

דבריו של סמטאלסון מתייחסים למילטון קיינס דונס. מערכת היחסים נותרה רגישה, גם לאחר שסיימו בתיקו במשחקי הגביע האחרונים. ירושת הניצחון בגמר הגביע של 1988 הועברה בתחילה למילטון קיינס עם הקבוצה, אך מאז עברה למועצת מחוז מרטון, זאת בעקבות קמפיין מצד מועדון האוהדים העצמאיים של וימבלדון (Wimbledon Independent Supporters Club). העתק מיניאטורי של הגביע המקורי מוצג בספרייה.

לעיתים הוא מושאל לווימבלדון, שמנסים לעבור חזרה למרטון. אמנם עומדים לפניהם כמה מכשולים בדרך, אך הם מקווים לשחק שם בעונת 2017-18. "זו תהיה הפעם הראשונה שאנחנו מקיימים משחק במסגרת תחרות רשמית עם קבוצה מהפרמיירליג", הוסיף סמואלסון.

"אנחנו מסמנים וי נוסף, רק שמבחינה אמוציונאלית, זה הרבה מעבר לכך. מדובר בצעד משמעותי, והוא לגמרי מהדהד לגמר של 1988, אז הרבה מאד מהאוהדים שלנו היו בוומבלי או צפו במשחק בטלוויזיה. זה נהדר, לא? כדי לסגור מעגל נצטרך לנצח אותם. אך המשחק הזה לבדו שם את הקבוצה באור הזרקורים ומזכיר לכולם מי אנחנו. זו המהות של הגביע".

הסנטימנט הוא הגורם העיקרי להחלטה של הקבוצה לא לגבות מחירים מופרזים על הכרטיסים, אף שיוכלו ככל הנראה למכור פי 10 יותר מהתפוסה. מחירי הכרטיסים למבוגרים יתחילו ב-16 ליש"ט ליציעים הצדדיים, ויעלו ל-25 ליש"ט ליציע המרכזי. ילדים מתחת לגיל 18 ישלמו 4 ליש"ט.

"נבחן את האפשרות להרחיב את התפוסה עם מושבים זמניים, אך התכנון של המגרש מקשה לעשות זאת", הודה סמואלסון. "זה יהיה אתגר על המגרש ומחוצה לו. אנחנו זקוקים לאצטדיון חדש, באזור מרטון. זה יהיה מאד נחמד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות