אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייננשל טיימס: BSGR של בני שטיינמץ תובעת את שרת הפנים של בריטניה

פייננשל טיימס: BSGR של בני שטיינמץ תובעת את שרת הפנים של בריטניה

זרוע הכרייה של שטיינמץ תובעת גם את הרשות למלחמה בשחיתות, בהמשך לפרשה שבה נשללו מהחברה זכויות הכרייה בגינאה

12.12.2014, 18:36 | שירות כלכליסט

זרוע הכרייה של המיליארדר בני שטיינמץ, BSGR, הגישה תביעה נגד שרת הפנים של בריטניה ונגד הרשות למלחמה בשחיתות - על רקע הפרשה שבה נשללו מהחברה זכויות הכרייה במכרה עפרות הברזל סימנדו, בגינאה. את הדברים הללו מדווח ה"פייננשל טיימס", היום (ו').

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, BSGR תובעת את תרזה מיי ואת הרשות למלחמה בשחיתות בשל הסיוע שלהם לגורמי החקירה בגינאה לחקור כיצד הגיעו לידי החברה זכויות הכרייה במכרות הברזל. 

בסוף נובמבר פורסם כי ממשלת גינאה יוצאת להליך מכירה של זכויות הכרייה שהפקיעה מידי חברת Vale וחברת BSGR של בני שטיינמץ. מדובר על זכויות כרייה של עפרות ברזל, שממשלת גינאה מעריכה כי הן שוות 100 מיליון דולר.

בני שטיינמץ בני שטיינמץ בני שטיינמץ

במאי האחרון פורסם כי איש העסקים הישראלי בני שטיינמץ משיב אש ותובע באמצעות BSGR את ממשלת גינאה במטרה למנוע ממנה לשלול את זכויותיו לכרייה במרבץ עפרת הברזל העשירה במחצבים. כך דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

BSGR, חטיבת הכרייה של האימפריה המשפחתית של שטיינמץ, מסרה אז שהיא דורשת מנשיא גינאה אלפה קונדה לבטל את החלטת ממשלתו לשלול את זכויות הכרייה של החברה באחד מהמכרות הרווחיים ביותר בעולם. זכויות אלו חלות על שטח של כ-600 קמ"ר בהרי סימנדו. ההחלטה נבעה מדו"ח שפורסם ע"י ממשלת גינאה, שלפיו BSGR קיבלה לידיה את זכויות הכרייה שלא כחוק. החברה הכחישה האשמות אלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות