אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מפתיעה את מיקרוסופט: חותכת את בינג ממנוע החיפוש שלה

פייסבוק מפתיעה את מיקרוסופט: חותכת את בינג ממנוע החיפוש שלה

זאת בעקבות שדרוג מנוע החיפוש של פייסבוק בתחילת השבוע; ההפתעה הגדולה היא שהחברה לא הודיעה למיקרוסופט מראש על הצעד

13.12.2014, 12:35 | הראל עילם

בעקבות השדרוג של מנוע החיפוש של פייסבוק מוקדם יותר השבוע, הפסיקה הרשת החברתית במפתיע את שיתוף הפעולה שלה עם מיקרוסופט בתחום זה וחתכה את בינג ממנוע החיפוש שלה. החברה אישרה את הדברים.

קראו עוד בכלכליסט

ההפתעה הגדולה היא שפייסבוק לא הודיעה למיקרוסופט מראש על הצעד. ב-2010, החברה חתכה בצורה דומה את שיתוף הפעולה בין שתי החברות בתחום הפרסומות. מיקרוסופט היא אחת מבעלות המניות הגדולות ביותר בפייסבוק, עם למעלה מ-1.5% ממניות החברה. דובר פייסבוק אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי החברה "ממשיכה לשתף פעולה עם מיקרוסופט במגוון תחומים".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

בעבר, כאשר גולשים ביצעו חיפוש בתוך אתר פייסבוק, החברה גם הציגה תוצאות חיפוש מכל האינטרנט, אותן שלפה מתוך בינג. לפני קרוב לשנתיים פייסבוק חשפה לראשונה את Graph Search, מנוע חיפוש חברתי משלה, המאפשר למשתמשים לבצע חיפושים עבור מידע על חבריהם ואנשי הקשר שלהם. עם זאת, מנוע החיפוש החברתי היה בבטא בלבד, ופייסבוק המשיכה להציג תוצאות חיפוש בבינג. בשיא, למעלה ממיליארד חיפושים בוצעו בפייסבוק מדי יום, חשיפה משמעותית לבינג שעדיין מתקשה להתחרות מולגוגל.

אבל כאמור, מוקדם יותר השבוע Graph Search יצא מבטא, וכעת גם מסוגל להציג מידע רחב מתוך מאגרי המידע של הרשת החברתית ו-1.35 מיליארד משתמשיה, עם התמקדות ראשונית על מידע המעניין את המשתמש ואת חבריו. כך למשל, משתמשים יכולים לחפש עבור "מסעדות", ולחפש סטטוסים רלוונטיים שכתבו חבריהם בנושא, דפי מסעדות שביצעו להם לייק, ועוד.

מנוע החיפוש של פייסבוק גם מאפשר כעת למשתמשים לבצע חיפושים עבור סטטוסים ישנים שהם או חבריהם כתבו, וגם לבצע חיפושים חברתיים דרך אפליקציית המובייל ב-iOS.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות