אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה דחתה דיון על מצב הדואר בגלל טיול לצפון צילום: יובל חן

המדינה דחתה דיון על מצב הדואר בגלל טיול לצפון

דיון בעתירת מחזיקי האג"ח של הדואר, שאמור היה לעסוק במצבו הפיננסי הקשה, נדחה לסוף החודש עקב טיול של רשות החברות הממשלתיות

14.12.2014, 08:13 | אופיר דור

טיול של רשות החברות הממשלתיות, שהתקיים ברביעי וחמישי האחרונים, גרם לדחיית הדיון במסגרת העתירה שהגישו מחזיקי האג"ח של דואר ישראל. הדיון אמור היה להתקיים ביום חמישי בבית המשפט המחוזי בירושלים, אולם נדחה לסוף החודש לבקשת המדינה.  

קראו עוד בכלכליסט

מחזיקי האג"ח לא התנגדו לשינוי בתאריך, אך ביקשו שהדיון יוקדם או יידחה בימים ספורים. בסופו של דבר, בשל אילוצי עורכי הדין של הצדדים, הוא נדחה על אף מצבו הקשה של הדואר והחשש שהוא עלול להגיע לחדלות פירעון בתוך חודשים.

הדיון אמור היה לעסוק בדו"ח השלישי שהגיש אייל גבאי, המשקיף שמינה בית המשפט לדואר ישראל, ובו הצביע על כך שעדיין לא הושגו התנאים שיאפשרו את חילוץ הדואר מהמשבר הפיננסי שאליו נקלע.

אייל גבאי, צילום: אוראל כהן אייל גבאי | צילום: אוראל כהן אייל גבאי, צילום: אוראל כהן

ההמלצות שהגיש גבאי חריפות, ולפיהן בית המשפט צריך להורות על קיצוץ במספר עובדי הדואר, לגבש הסכם עבודה קיבוצי חדש בחברה ולהתחיל בתהליכים למציאת משקיע שיהפוך לבעל השליטה בדואר בתמורה להזרמת הון. ההמלצה האחרונה דרמטית כיוון שמשמעותה היא שהמדינה תאבד את השליטה בדואר ישראל.

בתחילת אוקטובר הודיעו המדינה, הדואר וההסתדרות כי הגיעו להסכמות על תוכנית הבראה שתחלץ את הדואר מאי־עמידה בהתחייבויות למחזיקי האג"ח, שלהם חייב הדואר 300 מיליון שקל.

 

גבאי מצביע על כך שההסכם טרם נחתם באופן רשמי: החתימה על תוכנית ההבראה תתאפשר רק לאחר שהנהלת הדואר וועד העובדים יגיעו להסכמות על זהות 1,200 העובדים שיעזבו את החברה. כמו כן, המדינה עדיין לא העבירה התחייבות ברורה ביחס לגובה המימון שתעביר לצורך יישום תוכנית ההבראה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות