אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי במגעים עם סלינגר על מכירת מניות כלל מחוץ לבורסה צילום: אוראל כהן

אי.די.בי במגעים עם סלינגר על מכירת מניות כלל מחוץ לבורסה

החברה מעדכנת הבוקר כי היא מקיימת דיונים עם המפקחת על הביטוח בדבר חלופות שונות לשליטה על כלל ביטוח - סלינגר סירבה עד כה למתן היתר שליטה בכלל לאלשטיין ובן משה

14.12.2014, 08:43 | גולן חזני

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה משלימים עם העובדה שלא יקבלו היתר שליטה בכלל ביטוח עד לסוף החודש. בהודעה שפירסמה אי.די.בי פתוח הבוקר, היא מדווחת כי שני בעלי השליטה ואידיבי עצמה דנים עם המפקחת על הביטוח דורית סלינג'ר על שלוש אלטרנטיבות להמשך התהליך. 

קראו עוד בכלכליסט

המטרה העיקרית היא להימנע ממכירה של המניות בבורסה כפי שהתכוונה סלינג'ר לבצע. אופציה עיקרית שנבחנת היא מכירה של המניות מחוץ לבורסה, ובשלבים של נתחים שונים בכל שלב, כדי לקבל מחיר הגבוה מהמחיר בשוק - או המחיר שהיה מתקבל במכירה בבורסה.

החשש הגדול של בעלי המניות באידיבי היה ממכירה בבורסה, שהיתה צפויה להיעשות בדיסקאונט על שווי השוק של כלל ביטוח שירד ל-3.1 מיליארד שקל. זאת, לאחר שרק לפני חצי שנה עמדה על השולחן עיסקה למכירה לקבוצה סינית בשווי 4.6 מיליארד שקל.

אופציה שניה הנבחנת היא לנסות לקבל את ההיתר לאחר חיזוק ההון העצמי של החברה והורדת נטל החוב העצום של אי.די.בי. לאחר פעולה זו תעודכן הבקשה לקבלת ההיתר, במידה שההון של החברה יתחזק.

 

אפשרות זו, במידה שתאושר ע"י סלינג'ר, פותחת פתח לקבלת ההיתר ע"י בעלי השליטה, ולדברי מקורבים לחברה הדבר מצביע על כך שסלינג'ר לא רואה בעיה בעמידתם של אלשטיין ובן-משה עצמם, אלא בהון העצמי של אי.די.בי פיתוח, שעומד על 185 מיליון שקל ואמור לעמוד על 2 מיליארד שקל כדי לעמוד בתנאי ההיתר.

 

אפשרות שלישית היא שבן-משה או אלשטיין יקבלו בנפרד את ההיתר, ואחד מהם יוכל לרכוש את השליטה בכלל ביטוח בעצמו.

ביום חמישי פורסם ב"כלכליסט" כי הממונה לא תעניק את ההיתר, וכי החלופות האמורות נבחנות.

דורית סלינגר, צילום: אבי אוחיון, לע"מ דורית סלינגר | צילום: אבי אוחיון, לע"מ דורית סלינגר, צילום: אבי אוחיון, לע"מ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות