אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי תמר ולווייתן: פוטנציאל גז של 3.2 TCF ברשיון רועי צילום: אוראל כהן

אחרי תמר ולווייתן: פוטנציאל גז של 3.2 TCF ברשיון רועי

מדובר ברשיון ימי הנמצא בבעלות רציו (70%) אדיסון האיטלקית והזדמנות ישראלית (10%). הקידוח במאגר צפוי להתחיל במהלך 2015

14.12.2014, 09:56 | שי סלינס

פוטנציאל הגז ברשיון רועי מגיע ל-3.2 TCF - כך עולה מדו"ח המשאבים של החברה האמריקאית המתמחה בהערכת משאבים NSA שפורסם היום (א'). הטווח ברשיון עומד על בין 1.9 Tcf ל-5 Tcf.

 

במידה והקידוח אכן ימצא גז טבעי לפי הערכה זו, יהפכו מאגר רועי למאגר השלישי בגודלו בתוך השטח הימי הישראלי - אחרי לווייתן עם 21.9 Tcf ותמר עם 11 Tcf, והרביעי בגודלו באגן הלבנט. עוד קובע הדו"ח, כי אחוזי ההצלחה למציאת מאגר של גז טבעי לרישיונות אלו עומדים כעת על 36%.  

 , צילום: אלבטרוס צילום: אלבטרוס  , צילום: אלבטרוס

רישיונות נטע ורועי, לשעבר היתר מוקדם "גל" הוענקו ב-100% לרציו בשנת 2010. האסטרטגיה הייתה זהה לזו של לווייתן (שגם הוענקה ב- 100% לרציו), שהייתה לבצע בשלב ראשון ניתוח גיאולוגי מעמיק ורק בשלב השני להכניס שותפים. כמו בלווייתן, גם ברועי, רציו מקווה שכך גם תוכל להכניס שותפים.

לפי הנחיות ועד צמח ניתן יהיה לייצא 75% מהמאגר, כאשר מאגר זה צפוי להיות הראשון בשט ימה של ישראל שלא נמצא בבעלות קבוצת דלק או נובל אנרג'י.

"נטע" ו"רועי" הינם רישיונות ימיים המצויים בשטח הימי של ישראל. רישיונות אלו נמצאים בבעלותה של חברת רציו (70%) ואדיסון (20%), חברה איטלקית בשליטת EDF הצרפתית, והזדמנות ישראלית (10%).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות