אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלבשה תחתונה ותעשיות הביטחון: ההמלצות של הבינלאומי לשנה הבאה צילום: שאטרסטוק

המלצות 2015

הלבשה תחתונה ותעשיות הביטחון: ההמלצות של הבינלאומי לשנה הבאה

הבנק בניהולה של סמדר ברבר-צדיק מצטרף לראשונה לפרויקט ההמלצות עם 5 מניות מומלצות ועם עדיפות להשקעה בשווקים הבינלאומיים על פני השקעה בישראל

16.12.2014, 20:27 | שי סלינס

אחרי שלא השתתף בפרויקט של השנה שעברה, הבנק הבינלאומי משיל את הכפפות ונכנס לפרויקט "המלצות 2015" של כלכליסט עם 5 מניות מומלצות, פיזור תיק ההשקעות הממולץ ועם העדפה ברורה לשווקים הפיננסים בחו"ל.

פרויקט "המלצות 2015" של כלכליסט נמשך עם הבנק בניהולה של סמדר ברבר-צדיק, שהולך בכל הכח על חברת הביטוח הגדולה בישראל ולא נבהל מאזהרת הרווח של אלביט מערכות.

לחצו כאן להמלצות של דיסקונט ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אפסילון ל-2015

מניות

דלתא. תשואה ב-2014 - 20%

שמואל אפטר, אנליסט: דלתא הינה חברה גלובלית העוסקת בייצור ומכירה של מוצרי הלבשה. החברה נהנית מפורטפוליו מגוון של מוצרים ושותפויות אסטרטגיות עם חברות בינלאומיות כגון וול-מארט, נייקי ועוד. בשנים האחרונות הפכה דלתא מחברה תעשייתית לחברה מסחרית חדשנית ומובילה, כאשר בחירתה של לקוסט בדלתא לתחום ההלבשה התחתונה מהווה ראיה לכך. אנו מעריכים כי הצמיחה בדלתא תמשך על רקע התחזקות הפעילות הממותגת אשר צפויה להוביל גם לגידול ברווחיות.

נייס. תשואה ב-2014 - 39%

יעל ביגר, אנליסטית: חברת הטכנולוגיה מפתחת ומייצרת תוכנות ניהול בתחומים שונים לגופים פיננסיים וביטחוניים. לאחר שבשנה האחרונה הניבה מניית החברה תשואה נאה, אנו מעריכים כי חברת הטכנולוגיה תמשיך לספק את הסחורה גם בשנה שלפנינו בזכות פיתוח פתרונות חדשים המותאמים לדרישות הרגולציה המשתנות ללא הרף ושדרוג פתרונותיה הקיימים. לאחרונה הודיעה החברה על זכייה בפרויקטים פיננסיים וביטחוניים לצד חתימה על הסכמי שת"פ עם חברות מובילות בתחומן.

 

 

ריט 1. תשואה ב-2014 - 20%

דן אליס, אנליסט: קרן ההשקעות במקרקעין מאפשרת למשקיעים להיחשף באופן עקיף לתחום הנדל"ן המניב והיא מחלקת דיבידנדים בשיעורים נאים. הקרן מחזיקה כיום ב-26 נכסים המושכרים למאות שוכרים בתפוסה של למעלה מ-97%. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2014 נשמרו התפוסות הגבוהות, הרווח התפעולי מהשכרת הנכסים גדל לכ-139 מיליון שקל והתוצאות צפויות להמשיך ולהשתפר עקב עלויות המימון הנמוכות.

אלביט מערכות. תשואה ב-2014 - 11% 

דן אליס, אנליסט: ההוצאות הביטחוניות ברחבי העולם מאמירות ומתמקדות כיום בעיקר באמצעים אלקטרוניים מתוחכמים בהם מתמקצעת אלביט. היצרנית הביטחונית הבכירה, הכלולה במדד ת"א 25, מפיקה קרוב ל-80% מהמחזור שלה ממכירות בחו"ל. מגמת התחזקות הדולר גררה אומנם פרסום של אזהרת רווח בטווח הקצר, אך בטווח הארוך אלביט עשויה ליהנות מכך היות והיקף צבר ההזמנות שלה גבוה מ-6 מיליארד דולר.

מרים אן - ממליצה על מגדל, צילם: עמית שעל מרים אן - ממליצה על מגדל | צילם: עמית שעל מרים אן - ממליצה על מגדל, צילם: עמית שעל

מגדל. תשואה ב-2014 - 13%-

מרים אן, אנליסטית: מגדל הינה חברת הביטוח הגדולה ביותר בישראל במונחי שווי שוק ובהתאם היא נהנית מיתרון לגודל. תחום עיסוקה העיקרי של מגדל הינו ביטוחי חיים וחיסכון לטוח ארוך, אשר מאופיין בצמיחה עקבית על רקע גידול האוכלוסייה בישראל והעלייה ברמת ותוחלת החיים. מאפיינים אלו יחד עם סביבת הריבית הנמוכה צפויים לסייע לה להציג ביצועים עודפים בשנה שלפנינו.

פיזור תיק ההשקעות המומלץ:  

18% מניות חו"ל

12% מניות בארץ

30% שקלי

30% צמוד למדד

10% מט"ח

לאור סביבת הריבית הנמוכה שצפויה ללוות אותנו במהלך 2015 אנו סבורים כי יש לנתב כ-30% מהתיק הממוצע לאפיק המנייתי כאשר ישנה עדיפות להשקעה בשווקים הבינלאומיים על פני השקעה בישראל. באפיקים הסולידיים יש לשמור על מח"מ תיק בינוני ולא להתפתות להאריך את מח"מ התיק בשל הסיכונים הכרוכים בכך. האפיק הסולידי יורכב מאגרות חוב ממשלתיות בשיעור של כ-25% מהתיק כאשר אגרות החוב הקונצרניות יהוו כ-45% מהתיק ויפוזרו בין תאגידים ישראליים לתאגידים זרים שמדורגים בדירוגים גבוהים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות