אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכנות החלל הצרפתית תסייע לגוגל לשגר את בלוני האינטרנט שלה

סוכנות החלל הצרפתית תסייע לגוגל לשגר את בלוני האינטרנט שלה

פרויקט Loon של החברה נועד להביא חיבור רשת לאזורים נידחים בעולם. הניסיון של סוכנות החלל בתחום הבלונים הסטרטוספריים תוכל להאיץ את הפרויקט - ואולי גם לצמצם את שיעור התקלות וההתרסקויות

14.12.2014, 11:39 | נמרוד צוק

סוכנות החלל הצרפתית מצטרפת לגוגל ותסייע לה בעבודה על פרויקט Loon לאספקת חיבור לאינטרנט לאיזורים מנותקים באמצעות בלונים, כך הודיעו השתיים רשמית בסוף השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

פרטי שיתוף הפעולה נותרו בשלב זה חסויים ברובם, אבל הסוכנות הצהירה כי תתרום מהמומחיות שצברה בתחום הכדורים הפורחים במהלך 50 השנים האחרונות, תסייע בניתוח הנתונים על הפעילות הנוכחית של הכדורים ששוגרו עד כה ובפיתוח הדור הבא שלהם. גוגל, מצדה, תסייע לסוכנות בביצוע מחקרים של אטמוספירת כדור הארץ באמצעות בלוני מחקר, שמשתמשים בטכנולוגיה דומה לבלוני התקשורת של פרויקט Loon.

בלון גוגל בניסוי טיסה בלון גוגל בניסוי טיסה בלון גוגל בניסוי טיסה

"הפרויקט הזה מגיע בדיוק בזמן הנכון, כשאנחנו מחפשים דרכים חדשות להביא את האינטרנט לאיזורים בעלי גישה מועטה לתקשורת נתונים", אמר על שיתוף הפעולה נשיא סוכנות החלל, ז'אן איב לה-גאל.

"גישה לאינטרנט יכולה לשפר את חיי בני האדם, אבל לארבעה מיליארד מהם אין כיום אפשרות להתחבר לרשת. אנו מקווים ששיתופי פעולה דוגמת זה שאנו מתחילים עם סוכנות החלל הצרפתית תאפשר לנו לפתור לחלק מהם את הבעיה", כתב מייק קסידי, סגן נשיא גוגל שאחראי על הפרויקט בחברה.

פרויקט Loon נחשף לראשונה ביוני 2013, במקביל לתחילת הניסוי רחב ההיקף הראשון שלו בניו זילנד. הבלונים מרחפים בגובה 20 ק"מ ומספקים גישה במהירות דומה לזו של אינטרנט סלולרי מהדור השלישי או הרביעי לשטח של 40 ק"מ. בנובמבר שיגרה החברה 30 בלונים נוספים באוסטרליה, אם כי הפרויקט התעכב בשל התרסקות כמה מהם. הבלונים מסוגלים לשהות באוויר בממוצע 100 יום, אחריהם נדרשת הנחתה לבדיקות ותחזוקה, מקיפים את כדור הארץ 75 פעם וגומאים מרחק של 3 מליון ק"מ בכל מחזור. החברה מסוגלת כיום לנפח מחדש את הבלון ולשגר אותו בחזרה לאטמוספירה תוך 5 דקות, ולשגר בסך הכל 20 בלונים מדי יום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות