אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסיבוב של אלומות: מישראל, דרך נתב"ג ועד לבניין וושינגטון פוסט צילום: שאטרסטוק

המלצות 2015

הסיבוב של אלומות: מישראל, דרך נתב"ג ועד לבניין וושינגטון פוסט

בית ההשקעות שמשתתף לראשונה בפרויקט מאמין באג"ח של חברת ממן, באורמת תעשיות ובאלוני חץ - וסבור כי הדולר יזנק והיורו ייחלש

20.12.2014, 17:03 | מיקי גרינפלד

תורו של בית ההשקעות אלומות בוטיק, שרושם כניסה ראשונה לפרויקט "המלצות 2015" הגיע - עם אחד המשתתפים בפרויקט המספק בונוס מיוחד - תחזיות מדדים ושערים לשנה הבאה. המניות המומלצות של אולמות משקפות עמדה הטיה ברורה לחו"ל – באמצעות מניות שממקדות את פעילותן (או חלק משמעותי ממנה) בשווקים הבינלאומיים.

פרויקט ההמלצות ל-2015 של "כלכליסט" ובתי ההשקעות נמשך - בכל עד סוף השנה האזרחית נציג בית השקעות אחר שימליץ על 5 מניות, 5 איגרות חוב ופיזור מומלץ של תיק ההשקעות. 

לחצו כאן להמלצות של בנק דיסקונט ל-2015

לחצו כאן להמלצות של מיטב-דש ל-2015

לחצו כאן להמלצות של הבנק הבינלאומי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אילים ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אפסילון ל-2015

 

מניות

אלוני חץ

חברת אלוני חץ מציעה לנו חשיפה לנדל"ן מניב בפיזור עולמי. המהלכים האחרונים שהחברה ביצעה בארה"ב צפויים לבוא לידי ביטוי בתוצאות החברה בשנתיים הקרובות ולהגדיל את ההון העצמי של החברה, שעומד היום על 28 שקלים למניה, לעומת מחיר מניה של 26.4 שקלים. מעבר לגידול הצפוי במאזן, לחברה תשואת דיבידנד מהבטוחות בשוק, של 3.5% בשנה.

בניין הוושינגטון פוסט. בבעלות אלוני חץ, צילום: בלומברג בניין הוושינגטון פוסט. בבעלות אלוני חץ | צילום: בלומברג בניין הוושינגטון פוסט. בבעלות אלוני חץ, צילום: בלומברג

אורמת

אורמת תעשיות היא החברה המובילה בעולם בפיתוח ותפעול תחנות אנרגיה גיאותרמיות בטכנולוגיה בינארית הייחודית לחברה. החברה מייצרת הכנסות של מעל ל-500 מיליון דולר בשנה, עם צבר הזמנות שהולך וגדל. פעילות החברה מבוצעת דרך חברת הבת אורמת טכנולוגיות הנסחרת בניו-יורק. הקבוצה משלימה בימים אלו מהלך של מחיקת החברה האם מהמסחר בת"א והחלפת מניות, כך שבסופו של התהליך תישאר רק אורמת טכנולוגיות כחברה ציבורית שבה מרוכזת הפעילות והיא תיסחר בת"א וניו-יורק. אנו צופים שמהלך זה יגדיל את הסחירות של המניה ואת העניין בחברה מצד משקיעים זרים. בנוסף ייפתחו לחברה שווקי ייצוא שהיו סגורים בפניה עד כה כחברה ישראלית.

נובה מכשירי מדידה

נובה היא חברה ישראלית המתמחה בייצור מכונות לבדיקת תהליכי הייצור בתעשיית השבבים. החברה צפויה ליהנות בשנים הקרובות מטרנד המזעור בתחום המוליכים למחצה, כאשר לקוחותיה, יצרניות השבבים הגדולות, החלו ברבעון הנוכחי להתאים את פסי הייצור שלהם לייצור טרנזיסטורים בגדלים קטנים יותר. תהליך זה כרוך בהוצאות הוניות כבדות שחלקן יופנו לכיוונה של נובה, אשר תהנה לדעתנו מגידול במכירות.

איתן אופנהיים מנכ"ל נובה איתן אופנהיים מנכ"ל נובה איתן אופנהיים מנכ"ל נובה

אגרות חוב

אלעזרא ג', תשואה 6%, מח"מ 1.96 שנים, אג"ח לא מדורג

חברת האחזקות אלעזרא מחזיקה את אלבר, הכשרה ביטוח ואת חברת הנדל"ן אפרידר. פיזור אחזקות זה מייצר חברת אחזקות מגוונת עם מקורות הכנסה שונים, האג"ח לא מדורג אבל להערכתנו בעל ביטחונות איכותיים (עודפים מפרויקטים של אפרידר). בנוסף המח"מ הקצר של האג"ח מקטין את הסיכון. קשה למצוא היום אג"ח עם בטחונות בתשואה של 6%.

איי.די.או ו', תשואה 2.69%, מח"מ 5.88 שנים, דירוג A3 יציב

איידיאו מתמחה בנדל"ן מגורים להשכרה בברלין ובבעלותה קרוב ל-250 בניינים ברובעים המרכזיים של העיר. החברה מראה צמיחה עקבית בהכנסות, הן ע"י הגדלת ההכנסות מנכסיה והן ע"י רכישות חדשות. מתחילת השנה רשמה החברה גידול של יותר מ 60% בהכנסות ושל יותר מ-100% ברווח הנקי. אנו צופים העלאת דירוג באג"ח עקב השיפור בפעילות ויציבות החברה.

וואן תוכנה ג', תשואה 3%, מח"מ 4.8 שנים, דירוג 1A יציב

חברת שרותי התוכנה וואן מציגה מחזור מכירות שנתי של מיליארד שקל והון עצמי של 200 מיליון שקל. בין לקוחותיה נמנים הגופים הגדולים והחזקים במשק. החברה נהנית מרווחיות גבוהה ביחס לענף, וזאת על אף התחרות הקשה והסביבה העסקית המאתגרת, המאפיינות את ענף שרותי התוכנה. האג"ח נסחר במרווח ממשלתי הדומה לאג"חים אחרים בקבוצת הדירוג אך הוא מעניק פיזור לתיק, הרחק מענף הנדל"ן המהווה משקל כבד במדדי האג"ח בארץ.

עדי אייל מנכ"ל וואן תוכנה, צילום: עמית שעל עדי אייל מנכ"ל וואן תוכנה | צילום: עמית שעל עדי אייל מנכ"ל וואן תוכנה, צילום: עמית שעל

ממן ב', תשואה 3.3%, מח"מ 4.8 שנים, דירוג A

חברת ממן, המתפעלת את מסוף המטענים בנתב"ג, עוסקת בנוסף בהשכרת נכסי נדל"ן ובפעילויות לוגיסטיות שונות. ממן הגדילה את מחזור המכירות שלה בשנים האחרונות עד לרמה של חצי מיליארד שקל בשנה. פעילות החברה לאורך השנים מאופיינת ביציבות וקהל לקוחות נאמן. המחזור לווה בגידול בהון העצמי שעומד כיום על 42% מהמאזן. יחסים אלו תומכים בדירוג החברה שלהערכתנו עשוי לעלות במהלך השנה הבאה.

בריטיש ג', תשואה 1.48%, מח"מ 4.11 שנים, דירוג +A

חברת בריטיש, בבעלות מלאה של ענקית הקניונים מליסרון, מציעה לנו חשיפה לאיתנות הפיננסית התפעולית והניהולית של קבוצת מליסרון - הנהנית מאחוזי תפוסה של 97% בנכסיה - אך עם תשואה גבוהה יותר ממליסרון . פער זה להערכתנו צריך להיסגר במהלך השנה הקרובה.

תיק השקעות מומלץ

תיק מניות: 50% מהשוק בארה"ב, 50% מהשוק המקומי.

תיק אג"ח: 50% ממשלתי שקלי, במח"מ 4.5 שנים; 5% ממשלתי צמוד במח"מ 6.5 שנים; 40% קונצרני צמוד במח"מ 4.5 שנים; 5% קונצרני שקלי במח"מ 4 שנים.

ומה יעשו המדדים והמטבעות בשנת 2015:

אלומות צופים לדולר עלייה של 6% מול השקל, וליורו ירידה של 5.5%. למדד ת"א 25 צופים במעלות טיפוס של 7.25%, ולמדד העילית הניו יורקי דאו ג'ונס עלייה של 6.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות